Weź udział w rekonstrukcji historycznej!

Skomentuj (1)
Rekonstrukcje wydarzeń historycznych zdaje się, że na stałe weszły do kalendarza kulturalnego powiatu puławskiego. Do przedstawienia przypominającego wydarzenia września 39 poszukiwani są aktorzy. Casting – w środę 16 lipca.
Rekonstrukcje wydarzeń historycznych sprzed lat to wspaniała lekcja historii, która pozwala nie tylko na własne oczy zobaczyć, jak stawała się historia, ale także w tym niejako uczestniczyć. W roku ubiegłym z okazji rocznicy wydarzeń 17 września w parku puławskim odbyło się przedstawienie „Kresy w czerwieni”, które unaoczniło atak Niemców, a tuz potem Sowietów na wschodnie tereny Polski w 39 r. W tym roku z tej samej okazji zaplanowano widowisko historyczne „Kamienie wołać będą”.  W związku z tym Starostwo Powiatowe w Puławach, Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Wilki" oraz TVK Puławy ogłaszają nabór do udziału w tym spektaklu, który odbędzie się 30 sierpnia na terenie Osady Pałacowej w Puławach. Na castingu, który odbędzie się w 16 lipca o godz. 10.00 w Sali Pompejańskiej w Starostwie Powiatowym przy Al. Królewskiej 19, oczekiwane są osoby, które zechcą zagrać role żołnierzy i ludności cywilnej, a nawet cale rodziny, które zechcą się wcielić w role uciekinierów z terenu ogarniętego wojenną pożogą. Komisja wybierze 25 - 30 osób.

Informacji o castingu udziela Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa nr tel. 081 886 11 38

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę