Weekend U Fryzjera

Skomentuj (11)

zobacz więcej (6)

Restauracja U Fryzjera w czasie długiego weekendu zaprasza na koncerty folkowe. Melodie klezmerskie zabrzmią tu w towarzystwie folku polskiego, ukraińskiego, bałkańskiego i cygańskiego.

Długi weekend majowy to U Fryzjera pięć kameralnych koncertów, które rozpoczną klimaty klezmerskie z rejonu Europy Środkowej. W końcu kwietnia dla gości restauracji zagrają dobrze tu znane zespoły Freilach, Badchenes i Di Kuzine. Pierwszego maja dołączy do nich SięGra wzbogacając koncerty klezmerskie o pierwiastki słowiańskie z bogatej spuścizny folkloru polskiego, ukraińskiego i bałkańskiego. W podobnym stylu zagra też Čači Vorba, która jako łącznik międzykulturowy wprowadzi muzykę cygańską z terenu różnych krajów środkowoeuropejskich. Nazwa zespołu znaczy tyle co „szczera mowa” i odnosi się do wykonywanych przez rumuńskich Cyganów pieśni - szczerych, pełnych pasji i ekspresji, stanowiąc dla lubelskich muzyków główne źródło inspiracji muzycznych. W tym szczerym dialogu muzycznym nie zabraknie również Zespołu Reprezentacyjnego, tak gorąco oklaskiwanego U Fryzjera w marcu, że zagra tu znowu 2 maja, prezentując oprócz kompozycji bardów katalońskich i francuskich, tradycyjne pieśni sefardyjskie.

Wszystkie wymienione tu zespoły koncertowały już w gościnnych wnętrzach Knajpy U Fryzjera zawsze ciepło przyjmowane przez słuchaczy.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę