W Światowy Dzień Książki

Skomentuj (3)

Kazimierska biblioteka oraz szkoły z terenu naszej gminy jak co roku biorą udział w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Myślę, więc czytam”.

Zainicjowane ponad dwadzieścia lat temu a organizowane przez UNESCO święto książki, od lat obchodzone jest także w Kazimierzu Dolnym. 23 kwietnia na całym świecie promowane jest czytelnictwo, edytorstwo i ochrona własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to wspaniała okazja do „zarażenia” miłością do książek dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Tym bardziej w obecnych czasach, gdy zamiast książki trzymamy w rękach… telefon, tablet czy notebook.

- KOKPiT – Biblioteka Publiczna organizuje obchody Święta Książki 24 kwietnia, w tym roku przebiegać będzie ono pod hasłem "Myślę, więc czytam" – zapowiadają organizatorzy. -Na spotkania zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłe osoby z naszej gminy. 

Współorganizatorami obchodów tegorocznego Dnia Książki są instytucje, w których przygotowane zostały różnego rodzaju imprezy czytelnicze: Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym, Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, Szkoła Podstawowa w Bochotnicy, Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy.

Jakie wydarzenia tym razem pojawią się w programie? W szkołach odbędą się m.in.: happening promujący czytelnictwo, spotkanie z pisarzem Zbigniewem Dmitrocą, konkurs rozpoznawania karykatur pisarzy „Czyja to karykatura?” czy konkurs na komiks. Większość spotkań ma jednak charakter zamknięty i skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży. Ale nie wszystkie.

24 kwietnia o godzinie 13.00 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki: „Książka, którą ostatnio przeczytałam/łem i polecam innym”. Wstęp jest wolny.

Także 24 kwietnia w Bibliotece w Bochotnicy otwarta zostanie wystawa „Przeczytaj… pomyśl” – sentencje o książkach, którą oglądać będzie można do końca miesiąca.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Krysia
  Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Ja czytam tylko Nasz Dziennik.
 • brawo
  Na Boze Narodzenie to kosmetyki a nie ksiazki byly najczesciej wybieranym prezentem. Pierwszy raz w historii. Dobra zmiana dziala. Lepiej ladnie pachniec niz cos wiedziec. Wladza osiaga cele w oglupianiu spoleczenstwa. Dlatego kazda akcja zachecajaca do czytania jest na wage zlota. Popieram
  • 12rocznie
   masz nadzieje na jedną książkę przeczytaną rocznie na statystycznego Polaka? ja nie....

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę