W Parchatce działa nowa świetlica

Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parchatki w zorganizowanej niedawno w budynku byłej szkoły Parchatce świetlicy wiejskiej odbywały się zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży.

Każdy dzień ferii w Parchatce w dniach 22 – 26 lutego 2016 r. prowadzonych przez ks. Roberta Kaczmarka wraz z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Miłość” upływał pod innym hasłem. Był dzień zimowy, sportowy, filmowy, zabawa w zoo i spotkanie z bajką. W zajęciach brało udział kilkanaście dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czterogodzinne spotkania z przerwą na posiłek upływały we wspaniałej atmosferze.


W godzinach popołudniowych w świetlicy ferie spędzała młodzież. Finałem zajęć był turniej tenisa stołowego i bilardu o puchar prezesa Klubu Sportowego „Sokoły”. Nagrody ufundował starosta puławski i burmistrz Kazimierza Dolnego, który także finansowo wsparł organizację zajęć kwotą 500 zł.


Tekst i foto: Rybczyńska

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę