W intencji Kazimierza Górskiego

Skomentuj (4)
W niedzielę 23 lipca br. o godzinie 12:00 w kazimierskiej Farze zostanie odprawiona - pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Tomasza Lewniewskiego - uroczysta msza święta w intencji zmarłego niedawno pana Kazimierza Górskiego.

Tej jakże smutnej wiadomości spodziewaliśmy się, ale jednak, kiedy w poniedziałkowy poranek 23 maja br. o godzinie 7.04 Trener Tysiąclecia zakończył życie, niesłychanie trudno było pogodzić się z myślą, że to – niestety – prawda.

Od dziesięciu lat zmagał się przeróżnymi zdrowotnymi kłopotami, a jednak niemal do ostatniej chwili chciał i spotykał się nami, uczestniczył w życiu publicznym. Dość przypomnieć serię, jakże dla Niego męczących, marcowych uroczystych spotkań z racji 85-lecia urodzin. A jednak… rzeczywiście tylko w przypadkach skrajnej niedyspozycji odmawiał. Albowiem odmawiać nie potrafił, nie chciał i nie lubił. Bo pan Kazimierz po prostu kochał ludzi i na każdym kroku spotykał się ze wzajemnością. To jedna z nielicznych wybitnych postaci, które – tak na dobrą sprawę – w ogóle nie miały wrogów; natomiast zwolenników – bez żadnej przesady – tłumy!

W minionych latach kilkakrotnie odwiedzał Kazimierz Dolny z ekipą swoich „Orłów” i nigdy nie ukrywał, że darzy nasze miasto szczególnym sentymentem. Nawet w ostatnim okresie – zaledwie kilka tygodni przed śmiercią – wypytywał, co słychać: „w moim Kazimierzu”, a przede wszystkim, jak się wyrażał: „w jego Orłach”. Miał pełne prawo tak mówić, albowiem przyjął tytuł honorowego członka naszego klubu – Orłów Kazimierz. Za ten zaszczyt, który nam uczynił, jesteśmy i będziemy Mu dozgonnie wdzięczni.

W niedzielnej uroczystości – 23 lipca br. – udział zapowiedzieli członkowie najbliższej rodziny z synem Dariuszem, byli reprezentacyjni piłkarze z ekipy „Orłów Górskiego”, działacze, trenerzy, dziennikarze oraz sympatycy piłki nożnej, którzy w tej formie chcą podziękować Panu Kazimierzowi za to, co uczynił dobrego dla całego polskiego sportu, dla nas wszystkich.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę