W świątecznym nastroju

Skomentuj (3)
Koncert kolęd Agaty Marcewicz otworzył zapoczątkowany w roku ubiegłym cykl „Spotkań artystycznych” w Domu Restauracyjnym Barbary Sarzyńskiej.
Lubelska sopranistka Agata Marcewicz Szymańska wystąpiła z koncertem świątecznym w Domu Restauracyjnym na Nadrzecznej. Spotkanie wypełniły tradycyjne kolędy polskie, które w wykonaniu Agaty Marcewicz brzmiały jakby dostojniej, bardziej wytwornie. Jak obrazki o narodzeniu Bożego Niemowlęcia w stajence wśród zwierząt i pastuszków oprawione w złote ramy. Wśród znanych kolęd artystka zaprezentowała kolędy Marka Sewena z tekstami Andrzeja Zaniewskiego powstałe w 25 rocznicę pontyfikatu ojca Świętego Jana Pawła II. Oprócz kolęd goście mieli okazję usłyszeć słynne arie z dwu oper Pucciniego, takie jak aria Mizetty z opery Cyganeria i aria Cio – cio – san z opery Madame Butterfly, a także pieśni - w tym hiszpańską pełną temperamentu żartobliwą pieśń Leo Delibesa „Dziewczęta z Kadyksu”. Artystce na fortepianie towarzyszył prof. Maciej Poliszewski. Spotkanie prowadził znany artysta Jerzy Ostapiuk – bas.

Publiczność gorąco oklaskiwała artystkę, ale także współuczestniczyła w spotkaniu, śpiewając kolędy. Wsparcia barytonowego udzielał czynnie burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia.

Agata Marcewicz - Szymańska naukę śpiewu rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem prof. Aliny Naumowicz. W latach 1991-98 studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Haliny Słonickiej. Już wtedy koncertowała w Filharmonii Narodowej i Lubelskiej. W roku 1991 została laureatką XXI Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu, wykonując kantaty Jana Sebastiana Bacha.
W swoim dorobku artystycznym oprócz partii operowych i operetkowych artystka prezentuje także recitale złożone z pieśni polskich, niemieckich, francuskich, czeskich i rosyjskich.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę