Udana inauguracja

Skomentuj (5)
Tydzień temu na boisku w Bełżycach Orły rozpoczęły sezon wygrywając 2-1 z BKS Unią (spadkowiczem z IV ligi), po bramkach Adama Kamoli i Arkadiusza Tomaszewskiego. W sobotę 21 sierpnia w spotkaniu II kolejki podejmowaliśmy zespół beniaminka ligi okręgowej - Hetmana Gołąb
Rywal nie postawił zbyt wygórowanych warunków, a głównym tego powodem wydaje się absencja grającego trenera Józefa Dudka. W poprzednim spotkaniu ze Stalą Poniatowa Józek uległ kontuzji i potyczkę z Orłami obserwował z ławki trenerskiej.

Zaczęło się doskonale: w 2 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Moniuszki z rzutu rożnego, obrońca gości interweniował tak niefortunnie, iż wepchnął piłkę do własnej bramki. Po stracie gola goście starali się atakować, lecz robili to dość nieporadnie. W 29 minucie Michał Berliński dostał dokładne podanie na lewe skrzydło, minął bramkarza i podwyższył na 2-0.

Po przerwie przewaga Orłow była już bezdyskusyjna. W 55 minucie, w zamieszaniu podbramkowym piłkę przejął Marcin Rożek i strzałem z pola karnego zdobył kolejną bramkę. 8 minut później Marcin Kowalski uderzył piłkę z prawej strony boiska, mniej więcej 35 metrów od bramki. Można przypuszczać, że chciał dośrodkowywać, lecz finał tej akcji był taki, że piłka wylądowała w okienku bramki Kursy! W 67 minucie po raz drugi tego dnia Michał Berliński wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik meczu na 5-0. Przeciwnik był naprawdę słabiutki i mogliśmy wygrać znacznie wyżej.

Pisanie o słabej skuteczności przy wygranej 5-0 zakrawa być może na malkontenctwo, lecz wynik dwucyfrowy dokładniej odzwierciedliłby to co działo się na boisku. Zmarnowane sytuacje Tomaszewskiego, Berlińskiego, Kubali, czy Lewandowskiego (bardzo udany debiut) można było policzyć na palcach...dwóch rąk. Ciekawą i sympatyczną sytuację mieliśmy w drugiej połowie spotkania kiedy na boisko w barwach Hetmana wkroczył Sławomir Moniuszko. W ten oto sposób mogliśmy od tej pory być świadkami rodzinnego boju, gdyż w Orłach od pierwszej minuty występował...syn pana Sławka - Łukasz.

Po dwóch rozegranych meczach Orły zostawiły naprawdę dobre wrażenie i wierzymy, iż z każdym następnym będzie coraz lepiej. Przecież po raz pierwszy w historii naszych występów w okręgówce zostaliśmy liderem, a to zobowiązuje!!!

ORŁY KAZIMIERZ - HETMAN GOŁĄB 5-0 (2-0)
Bramki: sam.2, Berliński 29, 67; Rożek 55, Kowalski 63
Orły: Kosiak - Kamola, Kubala, Kowalski, Sikora, Rosołowski (72 Ciucias), Skrzypiec (55 Styła), Rożek (82 Pięta), Moniuszko, M. Berliński, Tomaszewski (58 Lewandowski).

Skomentuj

Dodane komentarze (5)

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.