To jeszcze nie koniec atrakcji!

Skomentuj (1)
W dniach od 19 do 29 sierpnia 2004 r., w przepięknej scenerii Janowieckiego Zamku nad Wisłą odbędą się III Janowieckie Interpretacje Muzyki pod patronatem Ministerstwa Kultury i Wojewody Lubelskiego.
To wielkie wydarzenie artystyczne, które daje możliwość bezpośredniego kontaktu z muzyką. Młodzi adepci sztuki instrumentalnej mają sposobność doskonalenia się u światowej sławy wirtuozów w niezapomnianym klimacie narodowego dziedzictwa.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 20 sierpnia, o godz. 18.00 w ruinach XVI - wiecznego Zamku w Janowcu.

Janowiecki Zamek, to miejsce posiadające znakomite walory akustyczne, sprzyjające brzmieniu muzyki. Koncerty przy zachodzie słońca i nieformalne spotkania ze światowej sławy wirtuozami, to z pewnością niezapomniane chwile i wielkie wydarzenia. Koncerty w plenerze, próby w zabytkowych wnętrzach i parku – to wszystko można zobaczyć i przeżyć w ciągu dziesięciu dni podczas Janowieckich Interpretacji Muzyki.

Cykl koncertów towarzyszących Janowieckim Interpretacjom Muzyki w wykonaniu profesorów i uczestników Kursu odbywać się będzie również w Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie i Puławach. Koncerty prowadzi Jan Popis, muzykolog i redaktor muzyczny Polskiego Radia.

Zapraszamy do Zamku w Janowcu i wysłuchania koncertów w wykonaniu wielkich mistrzów, m.in.- Cecylia Barczyk, Wojciech Walasek, Adam Korniszewski.

W zabytkowych wnętrzach XIX – wiecznego Spichlerza można będzie obejrzeć wystawę poświęconą lutnictwu „Tajemnice Stradivariusa”

źródło: MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę