Szczepienie lisów

Pod koniec kwietnia na terenie województwa lubelskiego, a wiec i gminy Kazimierz, zostanie przeprowadzona akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka w postaci stożkowatych krążków zrzucana będzie z samolotu w dniach 23 – 30 kwietnia. Nie wolno jej dotykać.

Jak informuje Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, na koniec kwietnia zaplanowano na terenie Lubelszczyzny okresowe szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionka w postaci stożkowatych krążków o silnym zapachu rybnym będzie zrzucana z samolotu poza terenem zabudowanym – na pola, łąki i lasy.

Szczepionki nie wolno dotykać. Osoby mające kontakt ze szczepionką powinny niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny.
W tym czasie psy i koty powinny być trzymane w zamknięciu. O kontakcie zwierząt domowych ze szczepionką należy poinformować lekarza weterynarii. W okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki nie należy organizować polowań.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę