Szalom Asz w Miasteczku

Skomentuj (5)
W poniedziałek 4 sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do Klubu Festiwalowego na promocję książki Szaloma Asza „Miasteczko”.
Powieść napisana w języku jidysz, której akcja dzieje się w Kazimierzu Dolnym, wydano po raz pierwszy w 1904 roku. Po polsku ukazała się dopiero 7 lat później.

„Bohaterem tej książki jest nie człowiek – pisał o „Miasteczku” w 1911 r. Bolesław Leśmian – lecz całe miasteczko. Autor świadomie, mówiąc o postaciach podrzędnych, zamiast imienia lub nazwiska rzuca w nie słowami: jeden z nich…”

Obecne wydanie w nowym tłumaczeniu prof. dr hab. Moniki Adamczyk – Garbowskiej z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie to zasługa Towarzystwa Przyjaciół Janowca.

więcej o Szalomie Aszu...

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę