Święto Wina po raz piąty!

Skomentuj (1)

Nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend? Zapraszamy do Janowca, gdzie już po raz piąty odbędzie się Święto Wina.

W najbliższą sobotę 24 maja w oddziale Muzeum Nadwiślańskiego - Zamek w Janowcu odbędzie się piąta już edycja Święta Wina. Jak podają organizatorzy, w tym roku impreza przybierze nową, udoskonaloną formułę, poszerzoną o dodatkowe atrakcje dla gości.

Co znajduje się więc w programie Święta Wina?

Przewidziany są między innymi: kolorowy korowód uliczkami Janowca, występy kapel i zespołów folklorystycznych, degustacja wina oraz Jarmark Janowiecki. Oprócz tego w programie znajdują się także panele dyskusyjne i prelekcje prowadzone przez winiarzy i sommelierów, wystawa plakatów wszystkich edycji Święta Wina, zwiedzanie Zamku i pozostałych wystaw oddziału. Na miejscu odwiedzić będzie można również namiot z zabawami multimedialnymi Natura 2000 i poznać program edukacyjno-animacyjny dla dzieci.

- Tegoroczne Święto Wina rozpocznie się kolorowym korowodem, który przejdzie uliczkami Janowca spod kościoła parafialnego na dziedziniec Zamku – czytamy w zaproszeniu na imprezę. – Start już o godzinie 13.00.  W programie artystycznym przewidziane zostały występy kapel oraz dziecięcych zespołów folklorystycznych: z Pożoga,  „Powiślaków” z Opola Lubelskiego i „Jankowiaków”.

O godzinie 15.00 zaplanowano występ Kacpra Gołdy, gwiazdy programu muzycznego „X Factor”, młodego i zdolnego wokalisty pochodzącego z Janowca.

- W czasie trwania 5. Święta Wina zaprezentuje się również Grupa Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty Legionów z Kocka – piszą organizatorzy. - Udostępniona zostanie także wystawa plakatów wszystkich edycji Święta Wina. Ponadto goście będą mieli okazję zwiedzić zamek z krużgankami oraz zespół zabudowań dworskich.

Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji kulinarnych. Na dziedzińcu zamkowym odbędzie się tradycyjnie już degustacja win powstałych w winnicach zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły.

Warto dodać również kilka słów na temat Jarmarku Janowieckiego, podczas którego piętnastu wystawców zaprezentuje gościom regionalne przysmaki, m.in. sery korycińskie i oscypki, ciasta i chleby domowe, zioła i przyprawy, wędliny ekologiczne oraz ręcznie robione lizaki.

- Wstęp na dziedziniec zamkowy i ekspozycje muzealne możliwy będzie na podstawie biletu do Muzeum. Proponujemy również bilety rodzinne – piszą organizatorzy. - Zapraszamy na udaną zabawę z licznymi atrakcjami kulturalnymi i kulinarnymi, koncertami oraz konkursami!

Święto zakończy koncert zespołu Back to the Ocean, który rozpocznie się o godzinie 18.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • szok
    Mmmmm ser koryciński ,nie przepuszczę okazji kupna ,drogi bo drogi ale warty ceny .Nie to co świństwo sprzedawane po ''markietach'' niepodobne do niczego a już do sera na pewno!Win też nie musimy się wstydzić, lokalne winnice idą przebojem i wina są coraz lepsze . Szkoda tylko że gajowy swego czasu o tym nie wiedział i promował węgierskie.

Mapa

Zabytki

Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę