Święto Plonów

Skomentuj (5)

zobacz więcej (8)

Gmina Kazimierz Dolny 26 sierpnia prezentowała się na Święcie Plonów Powiatu Puławskiego w Puławach.

Święto Plonów Powiatu Puławskiego odbyło się przed pałacem Czartoryskich w Puławach w niedzielę 26 sierpnia. Gospodarzami uroczystości byli prezydent Puław Janusz Grobel i starosta Powiatu Puławskiego Witold Popiołek. Uroczystości rozpoczęły się mszą polową przed pałacem, a potem alejkami parkowymi przy akompaniamencie orkiestry dętej z Kurowa przeszedł korowód dożynkowy. Po tradycyjnym dzieleniu się chlebem do wieczora trwały w Puławach występy artystyczne, konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych.

Na Święcie Plonów Gminę Kazimierz reprezentował Grzegorz Dunia, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki Monika Dudzińska i przedstawiciele Klubu Twórców Ludowych zrzeszonych przy KOKPiT: Małgorzata Urban, Urszula Wojtalik-Sarnecka, Małgorzata Cielińska, Joanna Knap-Pawłowska, Danuta Rodzik oraz kazimierska młodzież.

Podczas uroczystości kazimierzacy zostali wyróżnieni w konkursie na najładniejsze stoisko i wieniec dożynkowy - dzieło Małgorzaty Urban, a także w konkursie na najlepszą potrawę regionalną, w którym Małgorzata Urban zajęła III miejsce za ogórki kiszone.

Fot. Z archiwum Kazimierskiego Ośrodka Kultury

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę