Święto Plonów

Skomentuj (5)

zobacz więcej (8)

Gmina Kazimierz Dolny 26 sierpnia prezentowała się na Święcie Plonów Powiatu Puławskiego w Puławach.

Święto Plonów Powiatu Puławskiego odbyło się przed pałacem Czartoryskich w Puławach w niedzielę 26 sierpnia. Gospodarzami uroczystości byli prezydent Puław Janusz Grobel i starosta Powiatu Puławskiego Witold Popiołek. Uroczystości rozpoczęły się mszą polową przed pałacem, a potem alejkami parkowymi przy akompaniamencie orkiestry dętej z Kurowa przeszedł korowód dożynkowy. Po tradycyjnym dzieleniu się chlebem do wieczora trwały w Puławach występy artystyczne, konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych.

Na Święcie Plonów Gminę Kazimierz reprezentował Grzegorz Dunia, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki Monika Dudzińska i przedstawiciele Klubu Twórców Ludowych zrzeszonych przy KOKPiT: Małgorzata Urban, Urszula Wojtalik-Sarnecka, Małgorzata Cielińska, Joanna Knap-Pawłowska, Danuta Rodzik oraz kazimierska młodzież.

Podczas uroczystości kazimierzacy zostali wyróżnieni w konkursie na najładniejsze stoisko i wieniec dożynkowy - dzieło Małgorzaty Urban, a także w konkursie na najlepszą potrawę regionalną, w którym Małgorzata Urban zajęła III miejsce za ogórki kiszone.

Fot. Z archiwum Kazimierskiego Ośrodka Kultury

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę