Spotkanie z filozofią księdza Tischnera

Skomentuj (1)
Spektakl „Filozofia po góralsku wg Józefa Tischnera” w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Studio, który odbędzie się 18 sierpnia br. o godzinie 19:00, otwiera cykl „Spotkań ze sztuką”, na które wszystkich chętnych zaprasza Hotel Król Kazimierz.
Cykl „Spotkań ze sztuką” w Hotelu Król Kazimierz adresowany jest nie tylko do gości hotelowych, ale do wszystkich miłośników sztuki szeroko pojętej. Bohaterem tych spotkań będzie Poezja – polskich poetów współczesnych – Mariana Hemara, Zbigniewa Herberta, księdza Jana Twardowskiego, Filozofia – księdza Józefa Tischnera, Fryderyka Nietzschego, Piosenka – a wszystko w wykonaniu doborowych artystów scen polskich.

Na początek – „Filozofia po góralsku wg Józefa Tischnera” w reżyserii i wg scenariusza Ireny Jun i Wiesława Komasy, którzy także występują na scenie razem z Marią Wieczorek i Bartoszem Blachurą.

Irena Jun i Wiesław Komasa stworzyli doskonały duet, pisząc scenariusz, reżyserując i grając w Teatrze Studio w „Filozofii po góralsku”, zrealizowanej według książki legendy księdza profesora Józefa Tischnera. W pełnych humoru esejach autor ten wykładał systemy pierwszych filozofów w przekładzie na wspaniałą podhalańską gwarę. Ubarwione anegdotami filozoficzne doktryny trafiły na znakomitych wykonawców.

Dwójka aktorów wspieranych przez parę młodych „górali” w pięknych ludowych strojach, kłócąc się trochę i przekomarzając, prowadzi nas przez świat efektownie i dowcipnie uproszczonej Tischnerowskiej myśli.

Skrzydlatych słów w tym przedstawieniu nie da się wyliczyć. Tekst Tischnera roi się od złotych myśli góralskich. Niektóre filozoficzną prawdę ukrywają w dowcipie. „Dusza trzyma człeka w kupie”. „Ciałem się zajmuj, bo dusza i tak nieśmiertelna”.

Bilety na spektakl w cenie 65 zł do nabycia w Hotelu Król Kazimierz lub drogą internetową Dla mieszkańców Kazimierza Dolnego bilet w cenie promocyjnej - 50 zł.

Kolejne spotkanie z cyklu „Spotkań ze sztuką” już 15 września. W wykonaniu Moniki Świtaj, Stanisława Górki i Wojciecha Machnickiego usłyszymy piosenki, wiersze oraz zobaczymy skecze Mariana Hemara.

Fot. Z archiwum Hotelu Król Kazimierz

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel Król Kazimierz


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę