Sobótkowy rejs z muzyką

Skomentuj (5)
W sobotnią noc 21 czerwca wyruszy w sobótkowy rejs „Kazimierz Wielki”. O północy wianki popłyną w dół rzeki. Tradycja nocy świętojańskiej każe wierzyć, że tam, gdzie wianek na dobre utkwi przy brzegu, tam na jego właścicielkę czeka jej przeznaczenie.
Zabawa w noc świętojańską w Kazimierzu stała się już tradycją. Jak co roku – od pięciu lat - w sobotnią noc 21 czerwca 2008 roku o godzinie 20.00 z kazimierskiego nabrzeża wyruszy w kilkugodzinny sobótkowy rejs dawny statek parowy „Kazimierz Wielki”, zamieniając się w salę bankietową pod gwiazdami. Rejs będzie kilkugodzinną zabawą taneczną połączoną z cateringiem, odrobiną „czegoś mocniejszego” i przede wszystkim sobótkowymi zwyczajami – każda kobieta wchodząca na statek powinna przynieść ze sobą kwietny wianek, najlepiej ze świecami, ponieważ o północy wianki rozświetlone sobótkowym ogniem popłyną w dół rzeki porwane wartkim wiślanym nurtem.

W poprzednich latach goście sobótkowej imprezy zgromadzeni na statku bawili się przy muzyce m.in. romansów rosyjskich wykonywanych przez Borysa Somerschafa, krakowskiej formacji jazzu tradycyjnego Jazz Band Ball Orchestra i czarnoskórej wokalistki jazzowej Giny Dunn, a także zespołu Samhain – grającego muzykę celtycką i irlandzką. W tym roku sobótkowy wieczór wypełni muzyka, wykonywana przez formację cooverową Rodes Brass Band – doskonała do zabawy i porywająca do tańca.

Jak co roku wybór zespołu instrumentalnego na sobótkową imprezę nie jest przypadkowy, bowiem to właśnie niezwykle spontaniczne i melodyjne standardy i przeboje rockandrollowe, jazzowe, rockowe będą wspaniałą okazją do zabawy, uczczenia święta Kupały i szalonego spędzenia najkrótszej nocy w roku.

Zespół Rodes Brass Band powstał w 2003 roku w Lublinie i od tamtej pory występuje na licznych imprezach plenerowych, jubileuszowych, okolicznościowych, tanecznych na terenie całego kraju. W swoim repertuarze posiada standardy muzyki jazzowej, znane tematy filmowe, przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej oraz utwory taneczne. Zespół liczy osiem osób, z czego każda to profesjonalny muzyk z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Sercem zespołu jest sekcja dęta, której dźwięki wprowadzają wszystkich w pozytywne wibracje. Muzycy tworzący zespół za każdym razem grają znakomicie, robiąc przy tym z koncertu wycieczkę po różnorodnych stylach i gatunkach muzycznych. Impreza z udziałem grupy Rodes Brass Band to zawsze świetna zabawa.

Przewidywany czas zakończenia imprezy – godz. 1.30-2.00 w nocy.

Zaproszenia w cenie 140 zł.

Rezerwacja: tel. 501 175 805 oraz 604 433 508.

Organizatorzy: Dorota Szczuka i Krzysztof Bielewicz.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę