Sobótkowy rejs z muzyką

Skomentuj (5)
W sobotnią noc 21 czerwca wyruszy w sobótkowy rejs „Kazimierz Wielki”. O północy wianki popłyną w dół rzeki. Tradycja nocy świętojańskiej każe wierzyć, że tam, gdzie wianek na dobre utkwi przy brzegu, tam na jego właścicielkę czeka jej przeznaczenie.
Zabawa w noc świętojańską w Kazimierzu stała się już tradycją. Jak co roku – od pięciu lat - w sobotnią noc 21 czerwca 2008 roku o godzinie 20.00 z kazimierskiego nabrzeża wyruszy w kilkugodzinny sobótkowy rejs dawny statek parowy „Kazimierz Wielki”, zamieniając się w salę bankietową pod gwiazdami. Rejs będzie kilkugodzinną zabawą taneczną połączoną z cateringiem, odrobiną „czegoś mocniejszego” i przede wszystkim sobótkowymi zwyczajami – każda kobieta wchodząca na statek powinna przynieść ze sobą kwietny wianek, najlepiej ze świecami, ponieważ o północy wianki rozświetlone sobótkowym ogniem popłyną w dół rzeki porwane wartkim wiślanym nurtem.

W poprzednich latach goście sobótkowej imprezy zgromadzeni na statku bawili się przy muzyce m.in. romansów rosyjskich wykonywanych przez Borysa Somerschafa, krakowskiej formacji jazzu tradycyjnego Jazz Band Ball Orchestra i czarnoskórej wokalistki jazzowej Giny Dunn, a także zespołu Samhain – grającego muzykę celtycką i irlandzką. W tym roku sobótkowy wieczór wypełni muzyka, wykonywana przez formację cooverową Rodes Brass Band – doskonała do zabawy i porywająca do tańca.

Jak co roku wybór zespołu instrumentalnego na sobótkową imprezę nie jest przypadkowy, bowiem to właśnie niezwykle spontaniczne i melodyjne standardy i przeboje rockandrollowe, jazzowe, rockowe będą wspaniałą okazją do zabawy, uczczenia święta Kupały i szalonego spędzenia najkrótszej nocy w roku.

Zespół Rodes Brass Band powstał w 2003 roku w Lublinie i od tamtej pory występuje na licznych imprezach plenerowych, jubileuszowych, okolicznościowych, tanecznych na terenie całego kraju. W swoim repertuarze posiada standardy muzyki jazzowej, znane tematy filmowe, przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej oraz utwory taneczne. Zespół liczy osiem osób, z czego każda to profesjonalny muzyk z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Sercem zespołu jest sekcja dęta, której dźwięki wprowadzają wszystkich w pozytywne wibracje. Muzycy tworzący zespół za każdym razem grają znakomicie, robiąc przy tym z koncertu wycieczkę po różnorodnych stylach i gatunkach muzycznych. Impreza z udziałem grupy Rodes Brass Band to zawsze świetna zabawa.

Przewidywany czas zakończenia imprezy – godz. 1.30-2.00 w nocy.

Zaproszenia w cenie 140 zł.

Rezerwacja: tel. 501 175 805 oraz 604 433 508.

Organizatorzy: Dorota Szczuka i Krzysztof Bielewicz.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę