Słoma i Przedwietrze w Przystanku Korzeniowa (video)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (8)

W miejscu, gdzie Korzeniowy Dół spotyka się z innym wąwozem łączącym kazimierskie Góry i Doły, z niesamowitym koncertem wystąpił zespół „Słoma i Przedwietrze”. Rytmiczna muzyka osiadała nad Kazimierzem razem z mrokiem i mgłami wieczoru...

„Przystanek Korzeniowa” – drewniana chata wciśnięta w przesmyk pomiędzy dwoma kazimierskimi wąwozami. Tu w sobotę 9 czerwca wystąpił z kameralnym koncertem zespół „Słoma i Przedwietrze”. Na podwórzu wydartym zboczu przestrzeń dla artystów była jednocześnie przestrzenią dla publiczności. Twórcy muzyki tworzyli więc jedność z jej odbiorcami, czemu sprzyjała klubowa, kameralna atmosfera.


- Jaśniej! Czyściej! – wzmocnione echem słowa i dźwięki w rytmie bębnów, kołyszącego reggae i jazzującej trąbki niosły się echem ponad tą wciąż dziewiczą częścią Kazimierza.

To kolejny koncert Jerzego Słomińskiego w Kazimierzu, który dwa lata temu wystąpił w synagodze w ramach festiwalu Kazimierskie Inspiracje, a rok temu na Wisła Festiwal. Pierwotnie planowano, by wydarzenie to odbyło się w ramach II edycji wiślanego festiwalu na kazimierskiej plaży, ale plany te pokrzyżowała pogoda.


Koncert w klubojadalni Przystanek Korzeniowa zorganizował Bartłomiej Stefański z pensjonatu Vincent – organizator Wisła Festiwal.

Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • rzorrz
  Niezwykły koncert. Kilka dni przeleciało a ciągle mi w uszach gra. Niby wiem, że komentarze służą głównie do odreagowywania frustracji, ale tak mnie te chwile w Korzeniwej wyluzowały, że nie ma frustracji:). No i przy okazji, Korzeniowa, to "Roots" więc reggae jest tam jak najbardziej na miejscu. Słoma ma urok i moc szamana, Przedwietrze czuje i lubi to co gra. Dzięki Słomie podziękowałem: z głębi serca i za wszystko. Dzięki Przedwietrzu moje nogi zaczęły żyć własnym życiem. Miejsce ma klimat. Dobrze, że koncert został przeniesiony, bo muzyka Przedwietrza i Słomy w "tak pięknych okolicznościach przyrody ... i niepowtarzalnej" zabrzmiała jak dzwon. Dziękuję więc raz jeszcze i proszę o więcej.
 • koko spoko
  do @dalajlamata: masz dużo racji, jedynie moda , to już raczej małowiejska :)
 • dalajlamata
  taaak .....a kto od nas walczy o powrót na czarny ląd?
  Ruch rastafarian u nas całkiem od czapy.Ja rozumiem że można lubić reggae czy gospel , ale problemy ich nic nie mają wspólnego z polską rzeczywistością .Czy my jesteśmy niewolnikami? czy my pracujemy na polach bawełny ?JAH BLESS czy- no ism , no schizm zupełnie nie z tej części świata . U nas co najwyżej wegetarianki w stylu- mięsa nie, rosół tak .
  To własnie wielkomiejskie mody , nie wiedzą o co chodzi ,ale jest własnie na topie
 • green
  Było magicznie i po raz kolejny stało się to, co miało się stać. Zrobimy wszystko, by właśnie takie wibracje pieściły nasze uszy i serca nie tylko z Korzeniowych głośników, ale również prosto z serc żywych muzyków. Dziękuję dla Słomy i Przedwietrza, wspaniała nauka i przesłanie, które wzbogaciło wiele serc. Wielkie Dziękuję dla Asi i Bartka Stefańskich, dzięki którym to wspaniałe wydarzenie zagościło w naszej Korzeniowej. Ukłony dla wszystkich gości, stworzyliście wspaniałą jedność i daliście nam bardzo wyraźny znak, że obraliśmy właściwy kierunek, to dla nas wielka motywacja. Tak więc działamy, JAH BLESS i do zobaczenia!
 • Szok
  tak sobie myślę owszem to byłoby wspaniale , kameralność i klimat .Niestety za prąd, gaz , telefon , podatki , pensje,ZUS,jedzenie , ubranie, wodę itd itp jak dotąd płacimy pieniędzmi .
  Gdyby forsa płynęła Grodarzem to każdy by chciał bujać w obłokach .
 • tak sobie myślę
  Może gospodarzom bardziej zależy na klimacie, a nie na masówce.
  Chętni jakoś zawsze wiedzą co,gdzie i kiedy?
  Reszta wybrała widocznie futbol.
  Jednemu Kaśka, drugiemu Maryśka.
 • Szok
  Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że w ten długi weekend w Kazimierzu było zupełnie pusto , nie miał kto oklaskiwac tak ambitnego przedsięwzięcia .Co się stało z Kazimierzem ? gdzie turyści którzy niegdyś tłumnie ''walili''drzwiami i oknami?Cóż z tego że sa osoby które starają się zatrzymać tego artystycznego ducha w miasteczku , skoro nie ma kto przychodzić na koncerty? Ponoć miasteczko ma Panią od promocji?
  To tak jak z autostradą , drogi nie ma a premie są !

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę