„Skarby pieśni sefardyjskich” - wyniki konkursu

Już jutro w Budynku Dawnej Synagogi wystąpią: Marcin David Król i  Gerard Edery z koncertem „Skarby pieśni sefardyjskich”. Kto wygrał bilety na koncert? Znamy już wyniki.

Ciekawy duet: Gerard Edery - śpiew, gitara i Marcin David Król – skrzypce z koncertem pt.„Skarby pieśni sefardyjskich” wystąpi w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym. Koncert odbędzie się w sobotę 1 czerwca o godzinie 19.00.
Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym można było wygrać jedno podwójne zaproszenie na wydarzenie.

Pytanie brzmiało: Czym się różni tradycja Żydów aszkenazyjskich od tradycji sefardyjskiej?

Poprawnej odpowiedzi udzieliła Renata Bucior.

- Różnili się miejscem pochodzenia i językiem, stosunkiem do kabały i filozofii. Różnił ich też obrządek, porządek modlitw, tradycje związane z pochówkiem, ślubem czy wychowaniem dzieci. Odrębny był folklor, architektura sakralna i tradycja wyposażania synagog.

Gratulujemy wygranej. Bilety do odebrania w synagodze przed koncertem.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę