Singer po raz czwarty

Skomentuj (3)
Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji w spektaklach Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego, Jerzego Jarockiego, Kazimierza Dejmka. Teresa Budzisz-Krzyżanowska czytać będzie fragmenty prozy Singera w Vincent Cafe przy ul. Krakowskiej w niedzielę 5 października o godz. 12.00.
Już po raz czwarty Vincent Cafe przy ul. Krakowskiej 11 zaprasza na czytanie prozy Isaaca Beshevisa Singera. Tym razem fragmenty książek biłgorajskiego pisarza czytać będzie Teresa Budzisz Krzyżanowska – aktorka teatralna i filmowa. Występowała w teatrach krakowskich i warszawskich, wielokrotnie będąc nagradzaną za wybitne kreacje aktorskie. W 2004 roku otrzymała nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszej aktorki w sezonie 2003/04 za rolę Jokasty w "Królu Edypie" Sofoklesa, w reż. Gustawa Holoubka, graną gościnnie w Teatrze Ateneum im. Jaracza w Warszawie.

Teresa Budzisz-Krzyżanowska wystąpiła w kilkudziesięciu filmach, m.in. w „Ziemi obiecanej" (1975) Andrzeja Wajdy, "Zmorach" (1979) Wojciecha Marczewskiego, "Opowieściach o „Dziadach” Adama Mickiewicza. Lawa" (1989) Tadeusza Konwickiego, „Trzy kolory: Biały" (1994) Krzysztofa Kieślowskiego, "Śmierć jak kromka chleba" (1994) Kazimierza Kutza, w "Weiserze" (2000) Wojciecha Marczewskiego i wielu innych. Uznanie jury festiwalu w Gdyni przyniosła jej rola Hildy, pensjonariuszki Domu Starców w dramacie "Odjazd" (1991) Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów.

Teresa Budzisz-Krzyżanowska w 2005 została uhonorowana Złotym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Początek spotkania w Vincent Cafe 5 października godz. 12.00.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Mapa

Pensjonaty

Pensjonat Vincent


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę