Singer po raz czwarty

Skomentuj (3)
Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji w spektaklach Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego, Jerzego Jarockiego, Kazimierza Dejmka. Teresa Budzisz-Krzyżanowska czytać będzie fragmenty prozy Singera w Vincent Cafe przy ul. Krakowskiej w niedzielę 5 października o godz. 12.00.
Już po raz czwarty Vincent Cafe przy ul. Krakowskiej 11 zaprasza na czytanie prozy Isaaca Beshevisa Singera. Tym razem fragmenty książek biłgorajskiego pisarza czytać będzie Teresa Budzisz Krzyżanowska – aktorka teatralna i filmowa. Występowała w teatrach krakowskich i warszawskich, wielokrotnie będąc nagradzaną za wybitne kreacje aktorskie. W 2004 roku otrzymała nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszej aktorki w sezonie 2003/04 za rolę Jokasty w "Królu Edypie" Sofoklesa, w reż. Gustawa Holoubka, graną gościnnie w Teatrze Ateneum im. Jaracza w Warszawie.

Teresa Budzisz-Krzyżanowska wystąpiła w kilkudziesięciu filmach, m.in. w „Ziemi obiecanej" (1975) Andrzeja Wajdy, "Zmorach" (1979) Wojciecha Marczewskiego, "Opowieściach o „Dziadach” Adama Mickiewicza. Lawa" (1989) Tadeusza Konwickiego, „Trzy kolory: Biały" (1994) Krzysztofa Kieślowskiego, "Śmierć jak kromka chleba" (1994) Kazimierza Kutza, w "Weiserze" (2000) Wojciecha Marczewskiego i wielu innych. Uznanie jury festiwalu w Gdyni przyniosła jej rola Hildy, pensjonariuszki Domu Starców w dramacie "Odjazd" (1991) Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów.

Teresa Budzisz-Krzyżanowska w 2005 została uhonorowana Złotym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Początek spotkania w Vincent Cafe 5 października godz. 12.00.

Skomentuj


Mapa

Pensjonaty

Pensjonat Vincent


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę