Sezon narciarski tuż - tuż

Na kartach kalendarza, jak i za oknami jesień. I choć póki co o nadchodzącej zimie niewiele wiadomo, każdy z nas powoli się do niej przygotowuje. A jak wygląda sytuacja na okolicznych stokach narciarskich? Przygotowania idą pełną parą!

Choć w prognozach pogody co jakiś czas pojawiają się informacje na temat nadchodzącej zimy i przewidywanych opadów śniegu, nikt tak naprawdę nie jest w stanie określić, kiedy pora roku w praktyce ulegnie zmianie. Zima przecież w każdej chwili może nas zaskoczyć. Nas tak, ale nie właścicieli ośrodków narciarskich położonych w okolicach Kazimierza Dolnego. Oni na zimę czekają kilka długich miesięcy i przygotowują się do tego, by kolejny sezon był jeszcze lepszy od poprzedniego.

Ośrodek narciarski w Rąblowie działa od wielu lat. Za sobą ma już pewnie zarówno najdłuższą, jak i najkrótszą zimę z możliwych. Jaki będzie zbliżający się sezon narciarski?

- Jesteśmy już przygotowani do zimy – mówi Kazimierz Antoń, właściciel ośrodka w Rąblowie. – Czekamy tylko na mróz. Jeśli tylko będzie odpowiednia aura, ruszamy.

Kolejnym ośrodkiem położonym nieopodal Kazimierza Dolnego jest ten w Parchatce. Tam również zima może już się rozgościć…

- Przygotowania do sezonu trwają u nas przez cały rok – mówi właściciel ośrodka narciarskiego w Parchatce. – Tak więc na przyjęcie zimy jesteśmy gotowi.

Dla narciarzy mamy dobrą wiadomość. Ceny karnetów na stoku w Parchatce na pewno nie pójdą w górę. Wręcz przeciwnie, planowane są dodatkowe promocje. Warto wspomnieć również o tym, że na stoku w Parchatce powstanie prawdopodobnie mały snowpark. W planach jest też stworzenie specjalistycznego serwisu.

Przygotowania do zbliżającego się sezonu trwają także na Stacji Narciarskiej Kazimierz. Tutaj, by zapobiec tworzeniu się kolejek przy jednym z wyciągów, wybudowany został kolejny. Teraz do trasy 590m i trasy 470m będą prowadziły dwa wyciągi. Miła niespodzianka czeka także snowboardzistów.

- Mamy wstępnie przygotowaną trasę, na której utworzony zostanie snowpark – mówi Marcin Świderski, właściciel ośrodka. -  Chcielibyśmy jednak, by snowboardziści, którzy u nas jeżdżą, sami go zaprojektowali. Czekamy więc na wszelkie pomysły i propozycje. Niewykluczone, że zorganizowany zostanie specjalny konkurs na projekt snowparku, ale o tym poinformujemy za jakiś czas.
 
Stok narciarski w Celejowie przygotowania do nadchodzącego sezonu narciarskiego rozpocznie dopiero pod koniec listopada. O nowościach, zarządzający ośrodkiem poinformują na początku grudnia.

Tegoroczna zima ma być długa i mroźna. Tak zapowiadają niektórzy meteorolodzy. Czy tak rzeczywiście będzie? Zobaczymy za jakiś czas. A tymczasem przygotujmy swój narciarski sprzęt do zbliżającego się sezonu, żeby nas zima nie zaskoczyła…

 


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę