Sezon narciarski tuż - tuż

Na kartach kalendarza, jak i za oknami jesień. I choć póki co o nadchodzącej zimie niewiele wiadomo, każdy z nas powoli się do niej przygotowuje. A jak wygląda sytuacja na okolicznych stokach narciarskich? Przygotowania idą pełną parą!

Choć w prognozach pogody co jakiś czas pojawiają się informacje na temat nadchodzącej zimy i przewidywanych opadów śniegu, nikt tak naprawdę nie jest w stanie określić, kiedy pora roku w praktyce ulegnie zmianie. Zima przecież w każdej chwili może nas zaskoczyć. Nas tak, ale nie właścicieli ośrodków narciarskich położonych w okolicach Kazimierza Dolnego. Oni na zimę czekają kilka długich miesięcy i przygotowują się do tego, by kolejny sezon był jeszcze lepszy od poprzedniego.

Ośrodek narciarski w Rąblowie działa od wielu lat. Za sobą ma już pewnie zarówno najdłuższą, jak i najkrótszą zimę z możliwych. Jaki będzie zbliżający się sezon narciarski?

- Jesteśmy już przygotowani do zimy – mówi Kazimierz Antoń, właściciel ośrodka w Rąblowie. – Czekamy tylko na mróz. Jeśli tylko będzie odpowiednia aura, ruszamy.

Kolejnym ośrodkiem położonym nieopodal Kazimierza Dolnego jest ten w Parchatce. Tam również zima może już się rozgościć…

- Przygotowania do sezonu trwają u nas przez cały rok – mówi właściciel ośrodka narciarskiego w Parchatce. – Tak więc na przyjęcie zimy jesteśmy gotowi.

Dla narciarzy mamy dobrą wiadomość. Ceny karnetów na stoku w Parchatce na pewno nie pójdą w górę. Wręcz przeciwnie, planowane są dodatkowe promocje. Warto wspomnieć również o tym, że na stoku w Parchatce powstanie prawdopodobnie mały snowpark. W planach jest też stworzenie specjalistycznego serwisu.

Przygotowania do zbliżającego się sezonu trwają także na Stacji Narciarskiej Kazimierz. Tutaj, by zapobiec tworzeniu się kolejek przy jednym z wyciągów, wybudowany został kolejny. Teraz do trasy 590m i trasy 470m będą prowadziły dwa wyciągi. Miła niespodzianka czeka także snowboardzistów.

- Mamy wstępnie przygotowaną trasę, na której utworzony zostanie snowpark – mówi Marcin Świderski, właściciel ośrodka. -  Chcielibyśmy jednak, by snowboardziści, którzy u nas jeżdżą, sami go zaprojektowali. Czekamy więc na wszelkie pomysły i propozycje. Niewykluczone, że zorganizowany zostanie specjalny konkurs na projekt snowparku, ale o tym poinformujemy za jakiś czas.
 
Stok narciarski w Celejowie przygotowania do nadchodzącego sezonu narciarskiego rozpocznie dopiero pod koniec listopada. O nowościach, zarządzający ośrodkiem poinformują na początku grudnia.

Tegoroczna zima ma być długa i mroźna. Tak zapowiadają niektórzy meteorolodzy. Czy tak rzeczywiście będzie? Zobaczymy za jakiś czas. A tymczasem przygotujmy swój narciarski sprzęt do zbliżającego się sezonu, żeby nas zima nie zaskoczyła…

 


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę