Rzeźby Kazimierza Kozaka

Skomentuj (2)

zobacz więcej (8)

Zapraszamy na pierwszą indywidualną wystawę rzeźb autorstwa Kazimierza Kozaka, którą już od 14 kwietnia będzie można oglądać w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierz Kozak mieszka w Dąbrówce, w gminie Kazimierz Dolny. Jego przygoda z rzeźbą rozpoczęła się w latach 90- tych. Artysta zajęcie to traktuje jako hobby i odskocznię od codzienności. Jest jednym z członków Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz Klubu Twórców Ludowych przy Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika".

Prace Kazimierza Kozaka można było oglądać na wystawach zbiorowych twórców ludowych:
- 1998 r.- Wojewódzki Przegląd "Artystyczna Twórczość Wsi", Puławy
- 1999 r. - udział w konkursie "Twórczość Ludowa miedzy Wisłą i Bugiem", Lublin
- 2001 r. -II nagroda w konkursie "Artystyczna Twórczość Wsi", Puławy
- 2008 r.- III nagroda w konkursie "Artystyczna Twórczość Wsi", Puławy

Wystawa, którą będzie można zobaczyć w kazimierskiej bibliotece, jest pierwszą indywidualną wystawą twórcy. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 kwietnia 2010 r. o godz. 16.00. Wtedy też będzie można się spotkać z rzeźbiarzem  i porozmawiać o jego twórczości.

 

Prace artysty ludowego będzie można oglądać do końca maja, w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00- 17.00, sobota 10.00- 14.00. Serdecznie zapraszamy!Fot. Z archiwum Biblioteki Publicznej

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę