Rycerska Niedziela na kazimierskim Zamku

Skomentuj (1)

Nie macie jeszcze planów na nadchodzący weekend? Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki przygotował wspaniałą ofertę, z której mogą skorzystać ludzie w każdym wieku, w pojedynkę lub całą rodziną. Co to takiego? To Rycerska Niedziela na Zamku, której tegoroczne hasło brzmi: „Pospolite ruszenie A.D. 2016”.

 „Pospolite ruszenie A.D 2016” to hasło przewodnie tegorocznej Rycerskiej Niedzieli, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 czerwca na Zamku w Kazimierzu Dolnym. Jakie atrakcje zaplanowano?

- Rusz się i przyjdź na Zamek w Kazimierzu Dolnym – zachęcają organizatorzy imprezy. – Odwiedź obozowisko historyczne i zobacz salwę powitalną z muszkietów oraz walki szablą i walkę szpadą – pojedynek o kobietę.

Do wspólnej zabawy zaproszeni zostaną także goście. Rycerze poczynią zaciągi wśród widzów, przemusztrują oddział złożony z ochotników, dzieci i dorosłych. Każdy chętny otrzyma zestaw szermierczy, w skład którego wchodzą: stępiona szpada, maska szermiercza, rękawice i plastron ochronny, po czym stanie do pojedynku z instruktorem.

Na czas pikniku rozstawione zostaną stanowiska konkursowe, z których zaproszeni goście będą mogli korzystać do woli. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, rzucie sakiewką do rycerskiego hełmu oraz rzucie toporkiem. Dodatkową atrakcją będzie tzw. machina czasu, czyli rycerska przebieralnia. To nic innego, jak możliwość przebrania się w wybrany kostium i np. uwiecznienie swojej podobizny na zdjęciu. Do dyspozycji przygotowanych zostanie kilka różnych strojów oraz zbroja rycerska.

Pamiętajmy: niedziela, 12 czerwca – Zamek w Kazimierzu Dolnym. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa do 17.00. Wstęp w cenie 5 zł od osoby upoważnia do wejścia na Zamek i Basztę.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Kazimierzak
    Proponuję pojedynek Janusz kontra Grzesio potem Krzysio kontra Andrzej a dalej niech już walczą rycerze. Wcześniej nasi się pobawią i może sobie powsadzają ciosów :)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę