Rozlicz swój PIT w Kazimierzu

Do końca kwietnia można rozliczyć się z podatków. Urząd Miasta w Kazimierzu zachęca, by zrobić to właśnie tutaj, w Miasteczku.
Urząd Miasta w Kazimierzu zachęca swoich mieszkańców do rozliczania podatków w Kazimierzu. To właśnie z podatków powstają nowe inwestycje: nowe ulice, chodniki, parkingi. Z podatków remontowane są zabytki, które ściągają do Miasteczka miliony turystów. Roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do skarbu państwa – duża jego część trafia do kasy gminy, w której został rozliczony. Dlatego też Kazimierz postanowił zawalczyć o ten podatek bardziej niż dotychczas.
- Mamy świadomość jak bardzo w tym roku ucierpiała nasza społeczność z powodu panującej epidemii. Ucierpiały osoby utrzymujące się z turystyki, budżety ich rodzin i siłą rzeczy budżet naszej gminy. Wraz ze współpracownikami robimy wszystko, aby spadek był jak najmniej odczuwalny. Dlatego tak ważna jest każda złotówka, która może zasilić nasz budżet i pomoże zrealizować zaplanowane inwestycje – mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – W związku z tym kieruję gorącą prośbę do wszystkich z Państwa, którzy mieszkają na terenie gminy Kazimierz Dolny, także tych, którzy wybrali nasze miasto na swój drugi dom. Nie zapomnijcie zadbać o to, by Wasze podatki trafiły do kazimierskiego budżetu. Płacąc podatki w swoim miejscu zamieszkania wspieracie lokalną społeczność, decydujecie o realizowanych w mieście przedsięwzięciach. To dzięki Wam Kazimierz się rozwija. To niecodzienna prośba, ale ważna, bo w ten sposób pomogą Państwo naszej społeczności za co z góry serdecznie dziękuję.
Procedura rozliczenia podatkowego jest prosta: wystarczy w deklaracji podatkowej podać aktualny kazimierski adres zamieszkania, ponieważ nie obowiązuje nas miejsce zameldowania, lecz miejsce, w którym mieszkamy.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę