Rowerem i kolejką na łono natury

7 października 2007 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza miłośników wycieczek rowerowych na ostatnią w tym roku wycieczkę rowerową połączoną z przejazdem kolejką wąskotorową na trasie: Nałęczów- Wąwolnica-Karczmiska.
Trasa rajdu wiedzie z Puław przez Końskowolę, Pożóg, Klementowice do Nałęczowa. Tutaj uczestnicy rajdu po załadowaniu rowerów na specjalną platformę jadą do Karczmisk w wagonikach kolejki wąskotorowej dostosowanych do przewozu turystów. W trakcje przejazdu wszyscy jadąc wraz z rowerami na otwartej platformie, mogą podziwiać przepiękne krajobrazy złotej polskiej jesieni, szare łany pól poprzeplatane pasmami złocących się ściernisk i zielonych jeszcze zagonów; różnokolorowe odcienie liści drzew i krzewów; wąwozy pokryte kropelkami porannej rosy na rozpostartych pajęczynach, granatowe owoce tarki, czerwone owoce głogu lśniące w promykach słabego już słońca radują serce i cieszą wzrok. Aż szkoda, że to już ostatni raz w tym roku na tej trasie.

Za Karczmiskami na leśnej polanie zorganizowane zostanie dla wszystkich ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek –zabranych z domu lub kupionych w wagonie restauracyjnym nałęczowskiej ciuchci. Po godzinnej przerwie uczestnicy rajdu wracać będą na rowerach przez Polanówkę, Wilków i Męćmierz do Puław, oglądając po drodze najbardziej malownicze krajobrazy Małopolskiego Przełomu Wisły. Nad brzegiem Wisły obok kazimierskich kamieniołomów przeprawią się promem do Janowca i dalej przez Oblasy i Nasiłów powrócą około godziny 17.30 do Puław.

W rajdzie rowerowym może wziąć każdy, kto tylko posiada sprawny rower i chęć aktywnego spędzenia czasu. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Uczestnicy opłacają tylko we własnym zakresie przejazd kolejką – 10 zł, przewiezienie kolejką roweru – 5 zł oraz przejazd promem do Janowca – 3 zł.

Wszyscy uczestnicy rajdu są ubezpieczeni od NW.

Zbiórka uczestników rajdu w dniu 7 października 2007 roku o godz. 7.30 pod halą Sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach przy ul. Partyzantów 11.

Szczegółowych informacji udziela Antoni Rękas z Działu Organizacji Imprez Turystyczno-Rekreacyjnych MOSiR pod numerem telefonu 081 8863802 lub 503651400.
źródło: MOSiR Puławy

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę