Przed "Dwoma Brzegami"

Skomentuj (1)

To będzie wspaniała rozgrzewka przed kazimierskim świętem kina „Dwa Brzegi” – od 8 do 12 lipca w Cieszynie odbędzie się 4 edycja Festiwalu Filmowego „Wakacyjne Kadry”.

Cieszyński festiwal jest bardzo różnorodny – to nie tylko filmy, ale spotkania, benefisy i warsztaty. Działać będzie także klub festiwalowy, w którym zakrólują elektroniczne brzmienia.

Podczas imprezy „Wakacyjne Kadry” obejrzymy 20 tegorocznych polskich premier filmów fabularnych. Wyświetlony zostanie świetny polski dokument Telewizja (Katowice) w kinie oraz studenckie etiudy.


Wykłady z Historii filmowej komedii czy Klasyka kina (twórczość Charliego Chaplina) to powrót do korzeni filmu i epoki, która nadal czaruje swoją niepowtarzalną magią.

Współczesnym Gigantem kina będzie na festiwalu Clint Eastwood – przypomniany zostanie jako aktor, reżyser, kompozytor i producent filmowy. Najlepsze filmy naszego życia, czyli z archiwum 45 letniego DKFu „Fafik”, to cykl poświęcony dokonaniom kina światowego.

Muzyczne kadry
przedstawią filmy o Leonardzie Cohenie, Joe Strummerze, o festiwalu w Woodstock, a także Podróże do świata bluesa pod batutą Martina Scorsese. W sumie około 100 filmów pojawi się ekranach cieszyńskiego festiwalu.

Będzie coś i dla najmłodszych - Kadry dla dzieci to projekcje filmów ze znakomitej szkoły polskiego filmu animowanego połączone z warsztatami filmowymi. Dzieci poznają tok realizacji filmów, wykonają animację rysunkową i będą uczestniczyły we wstępnym etapie montażu i udźwiękowienia filmu. Nie mniej atrakcyjne będą warsztaty teatralne oraz plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Pokazany zostanie również blok filmowy Od monumentu do marketu – sztuka video z Wro Art Center – teledyski , koncerty, kroniki filmowe oraz Strefa AV – pokazy sztuki video z Polski i Czech. 

Festiwal otworzy koncert piosenek Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza z tekstami Wojciecha Młynarskiego w znakomitych jazzowych interpretacjach Izy Zając, a zakończy koncert legendarnego zespołu Izrael, jako część cyklu Drogi do wolności.

Zapraszamy do Cieszyna, potem już tylko… Kazimierz Dolny !!!!

Szczegóły - tutaj.

 

Grupa nocowanie.pl sprawuje patronat medialny nad tą imprezą.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę