Przebierz się na Trzech Króli

Skomentuj (5)

Już po raz trzeci wokół kazimierskiego Rynku przejdzie Orszak Trzech Króli. I tym razem jego uczestnicy w barwnych strojach nawiązujących do tradycji kolędników wyruszą spod kościoła św. Anny. Początek około godziny 11.45.

Od czterech lat Dzień Objawienia Pańskiego zwany świętem Trzech Króli jest ponownie dniem świątecznym. W Kazimierzu od trzech lat wokół Rynku przemieszcza się barwny Orszak Trzech Króli, którego uczestnicy ubrani są w korony i stroje postaci biblijnych.

Organizatorzy zachęcają, by w tym roku w korowodzie pojawili się także kolędnicy – przebierańcy, którzy w niektórych regionach po Nowym Roku jeszcze nawiedzają polskie domy. Warto pamiętać, że w zespołach kolędników – tzw. Herodów pojawiał się obowiązkowo król Herod, Śmierć, Żyd, Anioł i Diabeł, a także Turoń z gwiazdą, Bociek i inne postacie w zależności od fantazji uczestników.
Czy te postacie pojawią się w tym roku w orszaku Trzech Króli? Zobaczymy. Motywacją do reaktywacji tej tradycji jest ogłoszony przez kazimierską parafię konkurs na najpiękniejsze przebranie.

- Zachęcamy wszystkich do przygotowania kostiumów na Orszak Trzech Króli dla wszystkich członków rodziny. Okres świąteczny to czas, kiedy mamy mniej obowiązków i możemy spędzić go wspólnie w gronie rodziny, na przykład razem pracując nad przygotowaniem strojów kolędowych, skonstruowaniem bożonarodzeniowej szopki czy opracowaniem rodzinnej aranżacji kolędy – zachęcają organizatorzy. – Zachęcamy do udziału w naszych parafialnych konkursach na: rodzinną szopkę, rodzinne kolędowanie i kolędowy strój. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń w zakrystii.

Rozstrzygniecie tych trzech konkursów planowane jest w południe 6 stycznia w Farze, po mszy świętej o godzinie 12.00. Uroczyste obchody święta Trzech Króli zakończy wspólne kolędowanie.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • pijany znad Grodarza
  A taki jeden pojechał do Londynu STUDIOWAĆ zachowania Henryka VIII, a jest na kim się wzorować, bo i też ŁADNY z urody.
 • Lysy Blondyn
  panie Tadek to byl objaw zdrowia psychicznego u owego dziecka, pogatulowac rodzicom, polecam poczytanie na temat "stwardnienia kulistego", nieuleczalnej choroby niedawno dokladnie zdefiniowanej i opisanej przez rozne niezalezne jednostki badawcze. Na owo pytanie pewien malo rozgarniety gentelman odpowiedzial - pik, karo i trefl i rozwalil robra....
 • Gosia
  @Tadek
  Dzieciak to wcielenie d,Artagniana. Ty Tadek , jak nic masz "diaboliczne "lico, a takowy zawsze macha ogonem , bo tam gdzie kolędnicy , tam radość , śmiech i TRADYCJA!
 • bolek
  a w Kaźmierzu to Grześ Marcin i Henryk
 • Tadek
  A syn znajomych kilka lat temu na pytanie: jak mieli na imię trzej królowie, odpowiedział bez namysłu: Atos, Portos i Aramis!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę