Przebierz się na Trzech Króli

Skomentuj (5)

Już po raz trzeci wokół kazimierskiego Rynku przejdzie Orszak Trzech Króli. I tym razem jego uczestnicy w barwnych strojach nawiązujących do tradycji kolędników wyruszą spod kościoła św. Anny. Początek około godziny 11.45.

Od czterech lat Dzień Objawienia Pańskiego zwany świętem Trzech Króli jest ponownie dniem świątecznym. W Kazimierzu od trzech lat wokół Rynku przemieszcza się barwny Orszak Trzech Króli, którego uczestnicy ubrani są w korony i stroje postaci biblijnych.

Organizatorzy zachęcają, by w tym roku w korowodzie pojawili się także kolędnicy – przebierańcy, którzy w niektórych regionach po Nowym Roku jeszcze nawiedzają polskie domy. Warto pamiętać, że w zespołach kolędników – tzw. Herodów pojawiał się obowiązkowo król Herod, Śmierć, Żyd, Anioł i Diabeł, a także Turoń z gwiazdą, Bociek i inne postacie w zależności od fantazji uczestników.
Czy te postacie pojawią się w tym roku w orszaku Trzech Króli? Zobaczymy. Motywacją do reaktywacji tej tradycji jest ogłoszony przez kazimierską parafię konkurs na najpiękniejsze przebranie.

- Zachęcamy wszystkich do przygotowania kostiumów na Orszak Trzech Króli dla wszystkich członków rodziny. Okres świąteczny to czas, kiedy mamy mniej obowiązków i możemy spędzić go wspólnie w gronie rodziny, na przykład razem pracując nad przygotowaniem strojów kolędowych, skonstruowaniem bożonarodzeniowej szopki czy opracowaniem rodzinnej aranżacji kolędy – zachęcają organizatorzy. – Zachęcamy do udziału w naszych parafialnych konkursach na: rodzinną szopkę, rodzinne kolędowanie i kolędowy strój. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń w zakrystii.

Rozstrzygniecie tych trzech konkursów planowane jest w południe 6 stycznia w Farze, po mszy świętej o godzinie 12.00. Uroczyste obchody święta Trzech Króli zakończy wspólne kolędowanie.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • pijany znad Grodarza
  A taki jeden pojechał do Londynu STUDIOWAĆ zachowania Henryka VIII, a jest na kim się wzorować, bo i też ŁADNY z urody.
 • Lysy Blondyn
  panie Tadek to byl objaw zdrowia psychicznego u owego dziecka, pogatulowac rodzicom, polecam poczytanie na temat "stwardnienia kulistego", nieuleczalnej choroby niedawno dokladnie zdefiniowanej i opisanej przez rozne niezalezne jednostki badawcze. Na owo pytanie pewien malo rozgarniety gentelman odpowiedzial - pik, karo i trefl i rozwalil robra....
 • Gosia
  @Tadek
  Dzieciak to wcielenie d,Artagniana. Ty Tadek , jak nic masz "diaboliczne "lico, a takowy zawsze macha ogonem , bo tam gdzie kolędnicy , tam radość , śmiech i TRADYCJA!
 • bolek
  a w Kaźmierzu to Grześ Marcin i Henryk
 • Tadek
  A syn znajomych kilka lat temu na pytanie: jak mieli na imię trzej królowie, odpowiedział bez namysłu: Atos, Portos i Aramis!

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę