Pożegnania Lata w Korzeniowej cz. I

Skomentuj (2)

Mikroscena Przystanku Korzeniowa 13 września zaprasza na dubeltowy piątkowy koncert dwóch kapel/projektów muzycznych grających smakowite i słoneczne dźwięki rodem z ciepłych i ukochanych korzeniowych krain. Pierwszy raz w Kazimierzu, pierwszy raz w Korzeniu Mulasa Boys oraz Funkastik Crew & The Funky Family.

Mulasa Boys grają jak na Korzeniową Scenę przystało Roots Blues i mają bardzo mocno zakorzenionego dziadowsko-kazimierskiego ducha - część składu wspiera projekt Dziadów Kazimierskich od zarania dziejów.

- Po wiosennych roztopach wynurzyli się z bagien i zagrali bluesa. Z bagien wyciągają melodie, teksty i instrumenty. Zespół młodawy, jednakże sami starzy wyjadacze – mówią o Mulasowych chłopcach.

Zagrają: Guzu - harmonijka ustna, Gruby - gitara i śpiewy, Torcik – gitara, Matejko - gitara i śpiewy, Hrycu - perkusjonalia, Żuk – bas.

Funkastik Crew & The Funky Family
to oldskulowa mieszanka funka, reggae i ska. Legenda warszawskiego zielonego podziemia. Na saksofonie i vocalistycznie Sławomir Gołaszewski (poeta, kompozytor, muzyk, dziennikarz muzyczny, piewca reggae, legenda polskiej alternatywy). Na vocalu – Parodziad (korzeniowy rezydent, wokalista Łąki Łan, Dziadów Kazimierskich, November Project, animator działań wszelakich). Funkastik zagra w składzie: Stachu – drums, Shpenyagah – bass, Żuku – guitar, Guzu – harmonica, Leniu – keyboards, Wojtek – trompet, Sławomir Gołaszewski – saxophone/vocal, Sławek Bronson – congas/percusions, Paprodziad – vocal.

21 września Pożegnanie Lata w Korzeniowej cz. II. Zagrają: Robert Brylewski wraz ze Skadyktatorem i Jego Kosmicznym Combo, ale o tym wydarzeniu jeszcze opowiemy.

Data: 13.09.2013
Miejsce: Przystanek Korzeniowa, Wąwóz Korzeniowy Dół, Kazimierz Dolny ul. Doły 43
Start: 19:00
Wstęp: tylko dla wtajemniczonych, a dla artystów zrzuta do Korzeniowego Kapelusza

www.facebook.com/korzeniowa


Tekst: Tomasz Malolepszy

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę