Powrót Akademii

Tegoroczny III Salon Letni nosi nazwę „Powrót Akademii” i w całości poświęcony jest związkom Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych z Kazimierzem Dolnym. Wystawę malarstwa można oglądać do końca września w Galerii Letniej.
Obecność Akademii w dużej mierze ukształtowała krajobraz kulturowy Kazimierza. Już na początku XX wieku do miasteczka przyjeżdżali profesorowie i studenci ówczesnej Szkoły Sztuk Pięknych.

Przełomowy okazał się rok 1923, kiedy to Tadeusz Pruszkowski zorganizował pierwszy plener malarski. Od tego wydarzenia mija właśnie 80 lat. Z tej okazji Muzeum Nadwiślańskie zorganizowało wystawę prac profesorów i nauczycieli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Lista uczestników III Salonu Letniego:
Stanisław Baj
Piotr Bogusławski
Wojciech Cieśniewski
Mirosław Duchowski
Jacek Dyrzyński
Janusz Oskar Knorowski
Paweł Kowalewski
Paweł Lasik
Wiesław Łuczaj
Sławomir Marzec
Paweł Michalak
Grzegorz Mroczkowski
Grzegorz Pabel
Włodzimierz Pawlak
Czesław Radzki
Łukasz Rudnicki
Andrzej Rysiński
Ryszard Sekuła
Jacek Sempoliński
Wiesław Szamborski
Włodzimierz Szymański
Krzysztof Wachowiak
Artur Winiarski
Marzanna Wróblewska
Wojciech Zubala

Skomentuj


Mapa

Muzea

Manufaktura Muzealna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę