Pomóż uratować czyjeś życie!

Pod hasłem "Pomóż uratować czyjeś życie!" w niedzielę została przeprowadzona akcja krwiodawstwa w puławskim szpitalu. Jej organizatorzy to: Starostwo Powiatowe w Puławach, NSZZ „Solidarność” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie o. w Puławach.
Wakacje to okres, kiedy tradycyjnie w całym kraju występują niedobory krwi. Związane jest to z jednej strony z większą ilością wypadków, a z drugiej ze spadkiem ilości oddających krew. Dużą liczbę dawców stanowią studenci i uczniowie, którzy korzystają z wakacyjnego wypoczynku. W letnie dni przychodzi do stacji kilkunastu krwiodawców, tymczasem, aby zabezpieczyć potrzeby szpitala potrzeba ich około 25.

Dlatego Starostwo Powiatowe w Puławach, NSZZ „Solidarność” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie o. w Puławach w niedzielę 8 lipca zorganizowały akcję krwiodawstwa. Chętni mogli oddać krew w godz. 10-16 w puławskim szpitalu.

W akcji wziął udział Starosta Puławski Sławomir Kamiński, który od kilku lat, choć nieregularnie, oddaje krew. Jego zdaniem władze samorządowe powinny uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach na rzecz lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że takie akcje wprowadzą swoistą modę na oddawanie krwi i upowszechnią świadomość, że w ten sposób można uratować ludzkie życie lub zdrowie.

Kolejna wakacyjna akcja krwiodawstwa już 12 sierpnia.
    
Leszek Wojtowicz
Starostwo Powiatowe w Puławach

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę