Polsko - meksykański wieczór kolędowy

Skomentuj (2)
W piątkowy wieczór kazimierskie sanktuarium maryjne rozbrzmi świąteczną muzyką kolędową. W koncercie dedykowanym mieszkańcom Kazimierza wystąpią z repertuarem polskim i meksykańskim Scholares Minores pro Musica Antiqua oraz Mariachi „Los Amigos”.

Scholares Minores pro Musica Antiqua to dziecięcy zespół muzyki dawnej z Poniatowej. Został założony przez Danutę i Witolda Danielewiczów, którzy do dziś nim kierują. Członkowie zespołu grają na kilkudziesięciu dawnych instrumentach takich jak: krumhorn, kortholt, dulcjan, viola da gamba, chrotta, harfa gotycka, psalterium, fidel, chalmeaux, szałmaja i wielu innych, a także śpiewają i tańczą dawne tańce dworskie.

Mariachi „Los Amigos” to meksykański zespół w pięknych narodowych strojach, często koncertujący w Polsce. Jego nazwa nawiązuje do el mariachi – ulicznego grajka – postaci ciągle obecnej w meksykańskim krajobrazie.

Oba zespoły połączy wspólny repertuar kolędowy pastorałek polskich i meksykańskich.

Koncert w klasztorze ojców franciszkanów uświetni obecność ambasadora Meksyku w Polsce oraz przedstawicieli władz wojewódzkich.

Sponsorem imprezy zorganizowanej przez Scholares Minores pro Musica Antiqua oraz Barbarę i Cezarego Sarzyńskich są lubelskie browary Perła.

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę