Pod skrzydłami anioła Gabriela

Skomentuj (5)

zobacz więcej (9)

W Kamienicy Celejowskiej nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy "Papież Pielgrzym. Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata", na której można obejrzeć 1620 znaczków z 123 krajów. Właścicielem kolekcji jest prof. Waldemar Chrostowski Do Kazimierza wystawa dotarła po ekspozycji w Galerii Pałacu Prezydenckiego.
Pierwszy znaczek z podobizną Jana Pawła II został wydany 24 stycznia 1979 roku przez pocztę Gabonu. Na wielu znaczkach obok Papieża można zobaczyć przywódców państw i inne znane postacie. Nieco kuriozalnym przykładem jest blok 190 znaczków wydany przez Liberię w 2000 roku, ukazujący podobizny prezydentów – w tym Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Ciekawostką może być to, że patronem poczty i filatelistów jest święty Gabriel - anioł zwiastujący Marii, że urodzi Syna Bożego, a przecież w ołtarzu głównym kazimierskiego kościoła przyklasztornego znajduje się obraz przedstawiający Zwiastowanie.

Na zakończenie należy przypomnieć, że Papież jest Honorowym Obywatelem Kazimierza Dolnego.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę