Pierwsze loty

Skomentuj (67)

zobacz więcej (7)

Seniorzy Orłów po przerwie zimowej rozpoczęli treningi. Trochę później niż zwykle, lecz z nie mniejszym zapałem. Pod wodzą nowego szkoleniowca i pod okiem nowego prezesa.

- Podczas przygotowań zimowych przeprowadzamy cztery treningi tygodniowo plus grę kontrolną w sobotę lub środę – powiedział nam Jacek Magnuszewski, nowy trener Orłów. - Z większością zawodników znam się znakomicie, mam więc dość dobre rozeznanie w kwestii ich umiejętności i przydatności w zespole.

Nowy trener Orłów w rundzie jesiennej prowadził drużynę Czarnych Dęblin, a przedtem zespół Wisły Puławy. Jako zawodnik jeszcze niedawno bronił barw klubu z Puław, grał także w AZS AWF Biała Podlaska. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, mieszczącej się właśnie w tym mieście.

Pierwsze sparingi naszych piłkarzy to udział w Zimowym Turnieju o Puchar Starosty Puławskiego, rozegranym przed tygodniem. Po raz pierwszy w jego historii odbył się on poza Puławami (ze względu na modernizację bocznego boiska Wisły).

Startowało w nim 10 drużyn podzielonych na dwie grupy, mecze eliminacyjne rozgrywane były w Kazimierzu i Końskowoli. Boczne boisko Orłów, zdaniem zawodników i obserwatorów, zostało znakomicie przygotowane do rozgrywek, czego niestety nie można było powiedzieć o płycie stadionu Powiślaka... Nas interesowały jednak rozgrywki w Kazimierzu, bo tu oczywiście grały Orły. Za przeciwników miały zespoły Hetmana Gołąb (liga okręgowa), Garbarni Kurów (A klasa), Woli Czołnowskiej (C klasa) i juniorów starszych Wisły Puławy.

Grano dwa razy po piętnaście minut, bez przerw – wszak do rozegrania było aż dziesięć spotkań. Orły w pierwszych dwóch meczach zanotowały bezbramkowe remisy z Hetmanem Gołąb i Garbarnią Kurów. Dopiero w szóstym meczu zapadło pierwsze rozstrzygnięcie – pierwsze pięć spotkań zakończyło się remisami. Niespodzianką była dobra postawa C klasowego zespołu z Woli Czołnowskiej – ambitni piłkarze nie dali się pokonać wyżej notowanym juniorom Wisły i A klasowej Garbarni. W meczu z tymi pierwszymi byliśmy świadkami kuriozalnego gola. Młody zawodnik z Czołna – Miler – pokonał bramkarza strzałem z...50 metrów! Nie wiemy, czy taka była intencja strzelca, lecz faktem jest to, iż piłka wpadła w samo okienko!

Zespół Hetmana Gołąb po zremisowaniu dwóch spotkań, pokonał następnie juniorów Wisły (2-0) i rozgromił zmęczonych już chyba zawodników Woli Czołnowskiej – 6-1.
Po rozegraniu ośmiu spotkań wiadomo było, że tylko Orły mogą wyprzedzić Hetmana. Musiały jednak pokonać Wisłę i Wolę Czołnowską i to w stosunku lepszym, niż ich rywale. Wydawało się to mało realne, gdyż do tej pory nasz zespół nie strzelił żadnej bramki... Jednak nasi zawodnicy pokazali, że ambicji im nie brakuje. Rozstrzelali C klasowców 9-0 i pokonali w ostatnim meczu eliminacji juniorów Wisły 3-0, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie.

W meczu o 1 miejsce, rozegranym następnego dnia w Końskowoli, nasi piłkarze po wyrównanym spotkaniu ulegli seniorom Wisły 0-2 i odebrali z rąk pana Starosty puchar za zajęcie drugiego miejsca.

- Ten turniej spełnił moje oczekiwania – powiedział trener Magnuszewski. - Co prawda, jak już wspomniałem, znam możliwości większości zawodników, lecz dzisiaj mogli pokazać się wszyscy, z niektórymi juniorami włącznie. Trenuje z nami paru nowych graczy, niektórzy z nich występowali już zresztą w Orłach. Są to Bartosz Kleszczyński, który prawdopodobnie wróci z wypożyczenia z Czarnych Dęblin, Tomek Kleszczyński - jego starszy brat, który wznowił treningi, Piotr Grudzień (Wisła Puławy), Marcin Kowalik (Czarni Dęblin), Daniel Kubala – brat Artura (Dąbrowica), Paweł Kamiński (Unia Bełżyce) oraz bramkarz Michał Wilkołek (Victoria Łukowa Chmielek). Szukamy drugiego bramkarza, gdyż dalsze występy Jarosława Kosiaka stoją pod znakiem zapytania.

Poniżej podajemy plan sparingów naszej drużyny – miejsca rozgrywania spotkań ustalane będą przed zawodami – trenerzy stwierdzą, gdzie są lepsze warunki.

1.  04.01.2006.  Sobota    GRA WEWNĘTRZNA

2. 11.02.2006.  Sobota     Orły - Garbarnia Kurów

3. 18.02.2006.  Sobota     Orły – Hetman Gołąb

4.  01.03.2006.  Środa     Orły –  Auto –Mróz Ryki

5.  08.03.2006.  Środa     Orły – Opolanin Opole Lubelskie

6. 11.03.2006  Sobota     Orły – Żyrzyniak Żyrzyn

7. 18.03.2006  Sobota    Orły - Wisła Puławy

Wyniki Zimowego Turnieju o Puchar Starosty

Grupa eliminacyjna B – Kazimierz Dolny 28.01.2006

Orły Kazimierz-Hetman Gołąb 0-0
Orły Kazimierz-Garbarnia Kurów 0-0
Hetman Gołąb-Garbarnia Kurów 1-1
Wola Czołnowska-Wisła II 1-1
Garbarnia Kurów-Wola Czołnowska 0-0
Garbarnia Kurów-Wisła II 1-2
Hetman Gołąb-Wisła II 2-0
Hetman Gołąb-Wola Czołnowska 6-1
Orły Kazimierz-Wola Czołnowska 9-0
Orły Kazimierz-Wisła II 3-0

Kolejność w grupie B: 1) Orły 8 pkt. bramki 12-0  2) Hetman 8 pkt. 9-2  3) Wisła II 4 pkt. 3-7  4) Garbarnia Kurów  3 pkt. 2-3  5) Wola Czołnowska 2 pkt. 2-16

Finały-Końskowola 29.01.2006

O 1 miejsce Wisła Puławy-Orły Kazimierz 2-0
O 3 miejsce Hetman Gołąb-Powiślak Końskowola 4-1
O 5 miejsce Żyrzyniak Żyrzyn-Wisła II Puławy 0-0 (karne 2-0)
O 7 miejsce Garbarnia Kurów-Góra Puławska 3-1
O 9 miejsce Wola Czołnowska-Wawel Wąwolnica 3-0 (walkower)

Skład Orłów: Wilkołak-Grudzień, A. Kubala, D. Kubala, Kamola, Kowalik, Walendziak, Ł. Zjawiony, Moniuszko, M. Berliński (1 bramka), Starek, T. Kleszczyński (2 bramki), Matyjaszek (2 bramki), Kowalski, Lewandowski (4 bramki), Miroński (1 bramka), Nowakowski, Kamiński, Tomaszewski (2 bramki).

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę