Piąty Żywioł z Kazimierza (video)

Kazimierski Zespół Piąty Żywioł odbywa właśnie trasę koncertową, podczas której muzycy wystąpią również w Kazimierzu Dolnym. Koncert planowany jest na 12 lipca.

Piąty Żywioł to zespół grający własne utwory i improwizacje, łącząc rytmy z różnych stron świata z wielorodnym światem dźwięków gongów, ich uniwersalność i wielowarstwowość – ze sztuką śpiewu alikwotowego. Inicjatorem i liderem zespołu jest Sławomir Sówka, mistrz gongu i pedagog rytmu, wykształcony u Reinharda Flatischlera w Austrii.

- W efekcie wyłania się nowa forma syntonii muzyki, unikalna i otwierająca nowe przestrzenie wyobraźni i wrażliwości – piszą organizatorzy. - Jest konkretna, ale również spontaniczna, jasna, pełna emocji i przekraczająca granice, gdyż rodzi się z intuicyjnej radości grania....

Trasa koncertowa obejmuje występy w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie, Wiedniu, Innsbrucku oraz w Kazimierzu Dolnym.

W skład zespołu wchodzą:
Bogdan Halicki – instrumenty perkusyjne, dulcymer,
Marek Halicki - skrzypce,
Izabela Wołowiec – gongi,
Sławomir Sówka – gongi, konchy, drumle, śpiew alikwotowy.

- Niepowtarzalny nastrój koncertów tworzy niezwykła "magia" oraz energia muzyki, odczuwana przez słuchaczy zarówno mentalnie jak i fizycznie – czytamy w zaproszeniu. - W tej dźwiękowej przestrzeni można poczuć nowe impulsy życia, radości, śmiechu.

Zapraszamy więc do niezapomnianej dźwiękowej podróży!

Kazimierski koncert zespołu Piąty Żywioł odbędzie się 12 lipca.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę