Opowieści Babci Gruni

Grudzień to miesiąc Świętego Mikołaja. Mikołaj Kazimierski ofiarowywał dzieciom różnorakie prezenty – nie tylko słodycze i zabawki. Wśród nich znalazła się też leśna wiekowego grzyba opowieść huby, którą dzieci mogły przeżyć wspólnie z autorką książki „Opowieści Babci Gruni” – Edytą Zarębską.
Spotkanie z Edytą Zarębską – lubelską pisarką książek dla dzieci – odbyło się 7 grudnia br. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu. Wzięły w nim udział przedszkolaki z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu i uczniowie klasy pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku. Spotkanie z pisarką wypełniało nie tylko słuchanie o niesamowitych przygodach rodziny myszek, które opowiada sympatyczny i mądry grzyb – huba Babcia Grunia, ale także gry i zabawy ruchowe tematycznie związane z książką oraz wspólne śpiewanie. Temu wszystkiemu przyglądał się oczywiście Święty Mikołaj, którego dzieci obdarowały własnoręcznie przygotowanymi prezentami.

Książka Edyty Zarębskiej „Opowieści Babci Gruni”, która stała się bohaterką mikołajkowego spotkania, oczywiście jest do wypożyczenia w bibliotece przy ulicy Lubelskiej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę