Okiem Kowboja

Skomentuj (1)
W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej trwa wystawa fotografii pt. "Pejzaże" Andrzeja Skiby pseudonim Kowboj. Autor utrwalił na nich krajobraz Ziemi Zamojskiej, skąd pochodzi.
Pomysłodawcą wystawy „Pejzaże” był przyjaciel Andrzeja Skiby, również fotograf - Maks Skrzeczkowski. To on namówił Kowboja, by zechciał w końcu pokazać przez długi czas gromadzone zdjęcia.

- Od zawsze kowboje byli blisko natury. Dziś, w rzeczywistości XXI wieku trudno już o prawdziwego kowboja i prawdziwy nieskażony działalnością człowieka pejzaż. Wystawa pokazuje, że są miejsca, gdzie taki świat istnieje, i nie jest to literacka fikcja – napisał Maks Skrzeczkowski w katalogu wystawy.

- Fotografuję otaczającą mnie przyrodę, najczęściej to, co pojawia się wraz z porami roku: nowe połacie wody, rozwijającą się roślinność. Wszystko to wtapia się chwilowo w stały krajobraz i daje niepowtarzalną formę, którą staram się odnaleźć – powiedział o swoich fotografiach Andrzej Kowboj Skiba.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia w godzinach otwarcia biblioteki: poniedziałek - piątek 9.00 - 17.00, sobota 10.00 - 14.00.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę