Obrazy obok książek

Skomentuj (4)
W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej 14 września 2007 r. odbyło się otwarcie wystawy puławskiego artysty malarza Wojciecha Kosteckiego.
Wojciech Kostecki ukończył wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, otrzymując w 2001 r. dyplom w pracowni malarstwa. Ale mówi o sobie, że nie jest artystą i drażni go, gdy się tego pojęcia nadużywa. Żartuje, że pasję malarską odziedziczył po tacie – malarzu…pokojowym!

Dlaczego maluje? Przede wszystkim lubi samą materię farby. Poza tym malarstwo daje mu spokój. Proces malowania odbywa się w ciszy, która w trakcie pracy ogarnia artystę, izolując go od świata i tym samym dając od niego wytchnienie.

Mimo, że wystawa ma miejsce w Kazimierzu, trudno na obrazach Wojciecha Kosteckiego doszukać się motywów kazimierskich. Artysta – jak sam twierdzi – nigdy nie namalował Kazimierza i nie zamierza tego robić, skoro są takie obrazy jak płótna Tadeusza Pruszkowskiego, w których jest cały Kazimierz.

Z Miasteczkiem związany jest jednak emocjonalnie i mentalnie poprzez kolegów, którzy pokazali mu Kazimierz prosty i codzienny, taki zwykły a tak urzekający.

Wystawę można oglądać do końca września br.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę