Obecność obowiązkowa

Skomentuj (6)

zobacz więcej (8)

Owocem 31 spotkań malarskich zorganizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski jest poplenerowa wystawa zatytułowana „Obecność”. Jej wernisaż odbył się 5 października a prace można oglądać w Galerii Letniej Muzeum Nadwiślańskiego.
Autorami prezentowanych obrazów są: Jagoda Adamus, Jadwiga Brankiewicz-Religa, Mariusz Drzewiński, Stanisław Kortyka, Dariusz Łukasik, Franciszek Maśluszczak, Krystyna Rudzka-Przychoda, Andrzej Antoni Widelski, Jacek Wojciechowski, Andrzej Zwierzchowski.

Tadeusz Pruszkowski pisał tak: „Szanujący się malarz uważa za właściwe zwalczać w sobie chorobliwe zamiłowanie do Kazimierza. Bo nie zauważyłem, aby ostał się jakikolwiek przed tą chorobą. Wpada każdy bez wyjątku.(...) Zdjąłem koronę z głowy i przestałem „strugać” oryginalnego i wróciłem do Kazimierza.” („Wiadomości literackie” 8 stycznia 1939r.)

Cóż widać jest to obecność obowiązkowa, żeby nie rzec przymusowa. Co z niej wynika można obejrzeć w Kazimierzu, między innymi na wspomnianej wystawie.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Manufaktura Muzealna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę