Noc Sztuk-Mistrzów (video)

Skomentuj (1)

Między studnią a Kamienicą Gdańską w głębi mroku kazimierskiego rynku w środę ze spektaklem ognia wystąpiła gwiazda czeskiego programu „Mam talent” – grupa Pyroterra Fire and Light Show. Występ był rodzajem zaproszenia na Carnaval Sztuk-Mistrzów i 35. Europejską Konwencję Żonglerską w Lublinie.

Równolegle z kazimiersko – janowieckim Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi trwa w Lublinie III Carnaval Sztuk-Mistrzów i XXXV Europejska Konwencja Żonglerska. Lublin znowu opanowali kuglarze, klauni, akrobaci i żonglerzy, zamieniając miasto w wielką cyrkową arenę. Festiwalowa publiczność w Kazimierzu otrzymała w środę wieczorem specjalne zaproszenie na tę imprezę w postaci występu grupy Pyroterra Fire and Light Show z Czech.

To było prawdziwe misterium ognia. Ten żywioł od początku magnetyzował ludzi, nic więc dziwnego, że jego magii nie oparła się i kazimierska publiczność. A nie mogło być inaczej, skoro zyskał on ciekawą oprawę muzyczno – fabularno – akrobatyczną. Czescy tancerze ognia potraktowali ogień jako pierwotne bóstwo, godne czci, groźne i piękne, ale mimo swej natury posłuszne człowiekowi. Spektakl pulsował rytmem i dźwiękiem, ogień wirował w sprawnych rękach sztukmistrzów tworząc obręcze kule i barwne pióropusze. Rynek co chwilę rozbrzmiewał burzą braw. Nie obyło się bez bisów.

 

Mimo, że przedstawienie trwało blisko 40 minut, pozostał niedosyt. Na szczęście można go jeszcze zaspokoić – lubelski festiwal trwa do 5 sierpnia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę