Noc Sztuk-Mistrzów (video)

Skomentuj (1)

Między studnią a Kamienicą Gdańską w głębi mroku kazimierskiego rynku w środę ze spektaklem ognia wystąpiła gwiazda czeskiego programu „Mam talent” – grupa Pyroterra Fire and Light Show. Występ był rodzajem zaproszenia na Carnaval Sztuk-Mistrzów i 35. Europejską Konwencję Żonglerską w Lublinie.

Równolegle z kazimiersko – janowieckim Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi trwa w Lublinie III Carnaval Sztuk-Mistrzów i XXXV Europejska Konwencja Żonglerska. Lublin znowu opanowali kuglarze, klauni, akrobaci i żonglerzy, zamieniając miasto w wielką cyrkową arenę. Festiwalowa publiczność w Kazimierzu otrzymała w środę wieczorem specjalne zaproszenie na tę imprezę w postaci występu grupy Pyroterra Fire and Light Show z Czech.

To było prawdziwe misterium ognia. Ten żywioł od początku magnetyzował ludzi, nic więc dziwnego, że jego magii nie oparła się i kazimierska publiczność. A nie mogło być inaczej, skoro zyskał on ciekawą oprawę muzyczno – fabularno – akrobatyczną. Czescy tancerze ognia potraktowali ogień jako pierwotne bóstwo, godne czci, groźne i piękne, ale mimo swej natury posłuszne człowiekowi. Spektakl pulsował rytmem i dźwiękiem, ogień wirował w sprawnych rękach sztukmistrzów tworząc obręcze kule i barwne pióropusze. Rynek co chwilę rozbrzmiewał burzą braw. Nie obyło się bez bisów.

 

Mimo, że przedstawienie trwało blisko 40 minut, pozostał niedosyt. Na szczęście można go jeszcze zaspokoić – lubelski festiwal trwa do 5 sierpnia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę