Następcy Grubby grali w Karczmiskach

Skomentuj (3)
W dniu 24 lutego 2008 r. (niedziela) po raz szósty w Karczmiskach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy. Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół na 5 stołach rozegrano turniej, w którym łącznie uczestniczyło ponad 100 zawodników w 10 kategoriach wiekowych.
Największa ilość uczestników rywalizowała wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali: wśród dziewcząt i kobiet - Klaudia Bartoś, Estera Peterwas, Katarzyna Mucha, Małgorzata Potocka-Jagodzińska, a wśród chłopców i mężczyzn: Mateusz Walczyk, Patryk Kozłowski, Konrad Wojtalik, Dariusz Brodowski, Damian Włodarczyk, Dariusz Smaga.

Organizacja Turnieju przebiegła sprawnie dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół i Publicznego Gimnazjum w Karczmiskach. Nauczyciele wychowania fizycznego sami poddali się sprawdzianowi praktycznemu w sobotę 23 lutego 2008 r., organizując pod patronatem Starosty Opolskiego II Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego dla kilkunastu kolegów i koleżanek z terenu powiatu opolskiego.

Ta dysycplina sportu wymyślona przez dwóch angielskich studentów w XIX w. cieszy się w Karczmiskach dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Może wśród uczestników turnieju znajdzie się talent na miarę Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego – największych polskich mistrzów celuloidowej piłeczki? Pomimo, że nie było tu takich wymian jak na Mistrzostwach Świata w 1936 r. w Pradze, gdzie dwaj zawodnicy jedną akcję prowadzili przez 2 godziny i 15 minut – to popularyzacja tej olimpijskiej dyscypliny sportu przez organizatorów turnieju wśród mieszkańców gminy zasługuje na pochwałę.
Sławomir Goliszek
(Karczmiska)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę