Nareszcie!

Skomentuj (10)
Doczekaliśmy się wygranej w wykonaniu naszych Orłów. Czekaliśmy trzy kolejki, w czwartej nasze marzenia się spełniły. W powiatowych derbach pokonaliśmy Cisy Nałęczów 2-0.

Zaczęło się nieźle. W 5 minucie akcja prawą stroną, jednak bramkarz gości okazał się szybszy od naszych napastników. Minutę później Tomek Ciucias wywalczył piłkę w środku pola, pognał z nią na bramkę, lecz jego strzał z 16 metrów minimalnie minął bramkę.

W 10 minucie, po podaniu Marcina Kowalskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Wojtek Starek, także jego strzał był minimalnie niecelny. W tym okresie gry Orły stosowały pressing już na połowie przeciwnika i miały wyraźną przewagę. Jednak z czasem coś zaczęło się psuć w płynnym do tej pory rozegraniu naszego zespołu.

Efektem tego było dojście do głosu zawodników Cisów i akcja z 26 minuty, kiedy to Panasiewicz groźnie uderzył z prawej strony, lecz na szczęście na posterunku był Kosiak.

Największe zagrożenie jakie stworzyli goście w tym meczu to zamieszanie w polu karnym w 33 minucie. Trzy razy piłkę blokowali nasi obrońcy i trzy razy nie potrafili jej porządnie wybić poza szesnastkę. Obyło się na szczęście bez konsekwencji.

W 49 minucie, wprowadzony po przerwie Tomaszewski starł się z bramkarzem na linii pola karnego. Chwilę przedtem próbował przelobować golkipera gości.

Udało się 2 minuty potem. Arek dokładnie z linii oznaczającej połowę boiska, wystartował do piłki i nie dając żadnych szans obrońcom w pojedynku biegowym, po ziemi strzelił na 1-0!

Jeszcze nie ochłonęliśmy po uzyskaniu prowadzenia, a już byliśmy bliscy podwyższenia wyniku. Po podaniu Tomaszewskiego na lewą stronę, piłkę uderzył z 10 metrów Michał Berliński, a ta trafiła w słupek i wyszła w pole. Chwilę potem znowu Berliński mając przed sobą tylko bramkarza Jacnackiego minimalnie spudłował.

Kanonada nasiliła się po 60 minucie. Skrzypiec, Berliński, Tomaszewski – ciągle brakowało dokładnego wykończenia akcji.

Wreszcie w 65 minucie, po dokładnym dośrodkowaniu Michała Walendziaka z prawej strony, głową uderzył Michał Berliński i zrobiło się 2-0! Trzeba dodać, iż nie było na boisku niższego zawodnika Cisów niż nasz „Beret”. Szczęśliwie futbol to nie koszykówka i mogliśmy się cieszyć z bezpiecznego prowadzenia.

Jeszcze w 75 minucie z około 35 metrów uderzył Adam Rosołowski, lecz bramkarza uratowała poprzeczka.

Cisy starały się przycisnąć w ostatnich pięciu minutach, lecz robiły to dość nieudolnie.
2-0 w tym meczu to najłagodniejszy wymiar kary jaki mógł spotkać podopiecznych trenera Depty. Dla nas ta wygrana ma znaczenie psychologiczne – pozwoli uwierzyć w siebie przed najważniejszym dla niektórych meczem sezonu – spotkaniem z Wisłą Puławy.

Zapraszamy wszystkich sympatyków w najbliższą sobotę 3 września o godzinie 15,00 na stadion w Puławach – Wasz doping się przyda!

Orły Kazimierz – Cisy Nałęczów 2-0 (0-0)

Bramki: Tomaszewski 51, M.Berliński 65

Żółte kartki: Tomaszewski (O) – Słonka, Knap (C)

Sędziował: Andrzej Mierzejewski

ORŁY: Kosiak – Kubala, Zjawiony, Kamola, Rosołowski, Ciucias (42 Moniuszko), Kowalski (39 Skrzypiec), Starek (46 Tomaszewski), Walendziak, Pięta (67 Banaś), M. Berliński.

Skomentuj

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.