Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

 11 milionów złotych dla lubelskich firm działających w branży turystycznej i okołoturystycznej

Artykuł sponsorowany

 
11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych.

Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

Dla kogo i na co
Z produktu mogą skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy posiadający siedzibę i prowadzący działalność gospodarczą w branży turystycznej lub okołoturystycznej na terenie województwa lubelskiego.
Pożyczki - do 500 000 zł mogą być przeznaczone m.in. na budowę, rozbudowę i remont hoteli i pensjonatów, wyznaczenie nowych szlaków turystycznych, parków tematycznych, przywracanie starych zawodów, rozwój produktów regionalnych. Można uzyskać dofinansowanie również na promocję rękodzieła czy produktów regionalnych. Katalog przedsięwzięć jest otwarty, gdyż liczy się dobry pomysł.

Preferencyjne zasady: tylko 2,15% i brak opłat i prowizji
Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczkę na preferencyjnych zasadach z oprocentowaniem stałym 2,15% w skali roku, które jest znacznie niższe od oprocentowania na zasadach rynkowych. Wyróżnikiem tej formy wsparcia obok niskiego oprocentowania, jest brak opłat i prowizji związanych z udostępnieniem i obsługą pożyczek, co znacznie obniża koszty prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększa konkurencyjność na rynku. Preferencyjne środki z pożyczki można przeznaczyć na sfinansowanie nawet do 80% wartości inwestycji, z okresem spłaty do 5 lat. Możliwa jest także karencja w spłacie nawet do 6 miesięcy, czyli spłatę kapitału pożyczki można rozpocząć dopiero po pół roku od otrzymania pieniędzy.
Szczególnych preferencji mogą oczekiwać Miejsca Przyjazne Rowerzystom Wschodniego Szklaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa, tzw. start-upy – mówi dyrektor Funduszu Pożyczkowego Lubelskiej Fundacji Rozwoju, Janusz Hawrył – Oprocentowanie pożyczki wynosi wtedy tylko 0,925% i jest to najtańsze finansowanie dostępne na rynku.

Niewykorzystany potencjał
Lubelszczyzna jest pięknym, ale wciąż mało popularnym kierunkiem turystycznym. Naszymi atutami są Roztocze, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, dolina Bugu. Turystyka może się rozwijać również wokół zabytków architektury i miast takich jak Lublin, Kazimierz Dolny czy Zamość.
Pożyczka na rozwój turystyki daje szansę na poprawę infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej  – podkreśla Janusz Hawrył – Już wiemy, że wszystkie pieniądze zostaną wydatkowane, gdyż produkt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Oferta z powodzeniem trafia w potrzeby przedsiębiorców.

Kto udziela pożyczek
Udzielaniem pożyczek w Regionie zajmuje się Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju, wyłoniony przez BGK w postępowaniu przetargowym.
Doradcy Klienta w biurach w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Puławach i Zamościu bezpłatnie pomogą przedsiębiorcom wypełnić wniosek o uzyskanie pożyczki, który jest rozpatrywany indywidualnie uwzględniając przedsięwzięcie, które planuje wnioskodawca, kondycję finansową firmy i proponowane zabezpieczenie.

Szczegóły dostępne na www.biznespozyczka.eu oraz pod nr tel. 81 528-43-03 (-04, -05).


Pożyczka na rozwój turystyki jest instrumentem finansowym Projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, który swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę Wschodnią. Projekt finansowany jest środkami Ministra Inwestycji i Rozwoju a podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie kwotą ok. 200 mln zł przeznaczoną na realizację Projektu w Polsce Wschodniej, został Bank Gospodarstwa Krajowego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę