Najlepszy Frument - tylko w Korzeniowej!

Pierwszy raz w Korzeniowej. Po zmroku. Z zamkniętymi oczami. Z odwróconą głową, jakby nie reagując na otoczenie. W swego rodzaju amoku, transie, czasami szale z energią, która zaświeci jak 100-kilowatowy reflektor. Frument Project ogrzeje ciepłem dźwięków korzeniową publikę już w najbliższą sobotę 28 lutego.

Frument Project... Jacek, Luk, Kam i Pat. Zafascynowani folkiem. Grający folk z własną wrażliwością i jedynym w swoim rodzaju podejściem. Zaczęli od polki. Oberki i mazurki fascynują ich tak, jak małe dzieci fascynują klocki Lego. Rytmy, po które nie trzeba lecieć do Afryki, melodie piękne i szczere – wszystko tak blisko… No i trans, coś, co w muzyce jest bardzo ważne, a ciężkie do wykonania. Aranżują melodie ludowe, wykorzystując swoje doświadczenia muzyczne, czerpiąc jak najwięcej ze źródła. Komponują muzykę na motywach melodycznych bądź rytmicznych.

Ich spotkanie z folkiem zostało docenione między innymi na Mikołajkach Folkowych w Lublinie w 2011 oraz w Przemyślu na Festiwalu Akordeonowym w tym samym roku. Występowali na świnoujskiej Famie, Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Giżycku 2014 (II miejsce), Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku 2014 (I miejsce), Urodzinach Oskara Kolberga w Radomiu czy też festiwalu Etniczny Zawrót Głowy w Toruniu. Koncertują, kiedy jest ku temu okazja. W 2014 wzięli udział w telewizyjnym show Must Be The Music. Gdy robi się ciepło, mieszają Frument i podbijają serca turystek na deptakach Polski i Europy, starając się zarazić miłością do mazurków, oberków i polek…

Start: 19.19
Wstęp: 10 pln

Tekst i foto: Korzeń

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę