Nadzwyczajne widowisko muzyczne!

W sobotę 21 czerwca o godz. 20.00 na patio SARP-u przy Rynku odbędzie się niecodzienne wydarzenie muzyczne. Gwiazdą wieczoru będzie andaluzyjski tancerz flamenco Teo Barea z grupą Compana de flamenco. Artyście będzie towarzyszyć niezwykle utalentowana tancerka - Maria Marquez.
Teo Barea pochodzi z Kadyksu – południowo-zachodniego regionu Hiszpanii. Flamenco uczył się m.in. u takich gwiazd jak Merche Esmeralda, Domingo Ortega, Antonio Canales, Tomás de Madrid. Specjalizuje się we flamenco i zarzueli, tańczył też balet klasyczny. Występował m. in. na scenach Australii (Opera w Sydney), USA, Niemiec, Meksyku, Grecji, Chile.
Jest autorem choreografii do wielu spektakli w Hiszpanii i poza jej granicami. W latach 1998-2000 prowadził własną szkołę tańca flameco w rodzinnym Sanlúcar de Barrameda. Jego uczniowie tańczą dziś m. in. w zespołach Merche Esmeralda czy Balecie Andaluzyjskim. Aktualnie mieszka w Barcelonie, gdzie uczy w szkołach Rosity Segovia, José de la Vega oraz w Institut del Teatre de Barcelona.

Taniec Teo Barea jest wyjątkowy. Czasem jest to czyste, surowe, wręcz purystyczne flamenco. Niejednokrotnie jednak artysta zaskakuje widzów własnym, sobie tylko właściwym warsztatem, wynikającym z osobistych poszukiwań artystycznych w tym bogatym gatunku hiszpańskiej muzyki i poezji. Swoim ciałem, temperamentem, nie kończącą się energią wyczarowuje cuda. Na wielu koncertach sław flamenco, zwłaszcza w Hiszpanii, występy ograniczają się do jednego utworu tanecznego, reszty instrumentalnej, ewentualnie kilku pieśni. Tu taniec Teo zdaje się nigdy nie mieć końca. Szczególnie entuzjastycznie przyjmowane jest stepowanie Teo Barea wykorzystujące uderzenia bokiem stóp, a także doskonałe wykonanie siguiriyi oraz solea por buleria.

Compana de flamenco (skład zespołu):
• Antonio de la Cueva - gitara
• Daniel Córdoba - cajón
• Matías López Expósito - śpiew
• Alfonso Aroca- piano
• Maria Marquez - taniec
• Teo Barea - taniec
Choreografia, dyrekcja artystyczna - Teo Barea.

Bilety w cenie 50 zł.
Rezerwacja pod nr tel. 501 175 805 oraz 604 433 508

Organizatorzy: Kawiarnia Artystyczna „Hades” oraz Studio Fryzjerskie „Łysol” z Lublina.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę