Muzyka klasyczna w Kuncewiczówce

Skomentuj (7)

zobacz więcej (7)

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów już po raz drugi w lipcowe, wakacyjne popołudnie otworzył swoje podwoje dla młodych, utalentowanych kazimierskich muzyków i licznej rzeszy melomanów. Specjalnym gościem koncertu z cyklu "Semper in altum" w wykonaniu braci Michalskich i Karola Bartoszewicza był ambasador Norwegii Sten Lundbo.

Rafał Michalski, obecnie już student konserwatorium w Lubece, Igor Michalski oraz Karol Bartoszewicz zachwycili publiczność wykonaniem utworów H. Wieniawskiego, J.S. Bacha, F. Chopina, Ch. Beriota, L. van Beethovena, J. N. Hummela. Swoje występy młodzi artyści poprzedzali krótkimi komentarzami dotyczącymi prezentowanych utworów.

Na zakończenie koncertu ambasador Norwegii podziękował wykonawcom i organizatorom za niezwykły wieczór muzyczny w przepięknym domu i wręczył kierownikowi Kuncewiczówki Wandzie Michalak album poświęcony Norwegii wraz z płytą CD, z muzyką wybitnego norweskiego kompozytora Edvarda Griega. Mogliśmy też przekonać się, że panu ambasadorowi nie jest obca polska muzyka klasyczna.

- E. Grieg to dla mnie norweski Fryderyk Chopin - powiedział Sten Lundbo. Natomiast moja żona zawsze w tym względzie ma odmienne zdanie i mówi, że bliższa kompozycjom Griega jest muzyka Ignacego Jana Paderewskiego.

Po koncercie goście obejrzeli wystawę obrazów z kolekcji Fundacji Kuncewiczów prezentowaną w galerii "Pod Wiewiórką", zwiedzili dom i znaleźli jeszcze czas, aby porozmawiać na werandzie z młodymi muzykami.

15 lipca 2005 r. w szesnastą rocznicę śmierci Marii Kuncewiczowej odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Zawsze wzwyż" dedykowany pisarce.

IKa

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę