Muzyczne wieczory

Skomentuj (2)
W sobotę 5 lipca o godz. 19.30 odbędzie się pierwszy koncert w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych w Kazimierzu nad Wisłą. W Kościele Farnym wystąpi Rościsław Wygranienko i kwartet klarnetowy „Claribel”. Usłyszymy muzykę organową Cabezona, Purcella, Kerckhovena i Muffata oraz kameralną Farkasa, Bacha, Mozarta, Vivaldiego, Wieniawskiego, Dworzaka, Paganiniego i Gershwina.
Rościsław Wygranienko urodził się w Symferopolu na Ukrainie. Ukończył Narodowe Liceum przy Akademii Muzycznej w Mińsku na Białorusi na wydziałach organów, fortepianu oraz muzykologii. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, mistrzowskiej klasy organów prof. Joachima Grubicha. To stypendysta Ministerstwa kultury Białorusi (1996, 1997), Fundacji międzynarodowej „Nowe Imiona” (1995), Białoruskiej Fundacji Prezydenckiej (1998), Rządu Polskiego (1998 – 2003) i Fundacji im. Stefana Batorego. W 2002 roku zdobył I nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumi.

Kwartet klarnetowy „Claribel” tworzą lubelscy muzycy: Andrzej Schab, Jaremi Zienkowski, Krzysztof Rogowski i Dariusz Dąbrowski.

Organizatorami Letnich Wieczorów Muzycznych są:
Kazimierski Ośrodek Kultury, Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Ap., Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Kazimierskim Ośrodku Kultury lub na pół godziny przed koncertem przy wejściu.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Zamek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę