Mistrzowski recital organowy

Organizatorzy Letnich Wieczorów Muzycznych obiecują, że recital organowy Andrzeja Białko będzie mistrzowski. Chętnych do przekonania się o prawdziwości tych słów zapraszamy w sobotę 26 lipca o godz. 19.30 do Kościoła Farnego.

W PROGRAMIE:

GIROLAMO FRESCOBALDI – Messa della Madonna (z cyklu Fiori Musicali,1635 r.)
SAMUEL SCHEIDT – Tabulatura nova, 1624 r. (fragmenty)
DIETRICH BUXTEHUDE – Preludium G-dur, Magnificat noni toni, Praembulum a-moll
JOHANN SEBASTIAN BACH – Klavierübung III, 1739 r. (fragmenty)


Andrzej Białko urodził w 1959 r. w Krakowie. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w klasie fortepianu. Naukę gry na organach rozpoczął w roku 1973 najpierw prywatnie, następnie kontynuował ją w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha. Był uczestnikiem kursów mistrzowskich prowadzonych przez Michaele Radulescu w Lichtensteinie i Knuda Vada w Danii.

W roku 1981 uzyskał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rzymie. W 1985 r. I nagrodę (ex aequo) w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Gdańsku. Brał udział w większości krajowych festiwali organowych, koncertował w czternastu krajach Europy i USA.

Pracuje jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Współpracuje z licznymi zespołami, m.in. Capellae Cracoviensis, Chórem Polskiego Radia w Krakowie a także Filharmonią Krakowską. Jest organistą kolegiaty uniwersyteckiej św. Anny. Na swoim koncie ma liczne nagrania prezentowane w programie II PR oraz wiele audycji telewizyjnych.

W pamięci krakowskich melomanów trwale zapisał się wykonaniem w sezonie 1990/91 wszystkich dzieł organowych J. S. Bacha. Również w 2000 r., w 250 rocznicę śmierci Bacha, w Krakowie i we Wrocławiu zaprezentował cykl koncertów obejmujący komplet jego organowych dzieł.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Zamek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę