Miłosierdzie Pana wychwalać będę

Czterdziestoosbowy chór z Lublina Gospel Rain w kazimierskim Kościele Farnym wyśpiewał w ostatnią niedzielę sierpnia wspaniały koncert chwały. Zespół podczas prawie dwugodzinnego występu uwielbiał Jezusa poprzez muzykę i świadectwo wiary.

Jednocześnie angażował wszystkich zebranych w kościele do wspólnej modlitwy i wyrzeczenia się złotych cielców współczesności jakimi są ,miedzy innymi, bogactwo, kariera, pycha, chorobliwa ambicja. W programie koncertu znalazły się zarówno wielogłosowe, dynamiczne, bogato aranżowane pieśni jak też  utwory spokojne, skłaniające do refleksji.

Nazwa Gospel Rain wynika z muzycznych fascynacji zespołu "czarną" muzyką gospel a także soul i jazz, w której tkwią przeogromne ładunki emocji, duchowości i wolności. Deszcz (rain) zgodnie z przesłaniem Księgi Rodzaju symbolizuje życiodajną łaskę, jaką daje Bóg, aby człowiek mógł przyjąć Zbawienie.

Śpiewane przez chór słowa są kluczem, który otwiera ludzkie serca na miłość Jezusa. "Mamy marzenie, aby muzyka GOSPEL RAIN pozwoliła głębiej przeżywać radość życia i wspólnotę nas wszystkich w Chrystusie. Nade wszystko chcemy nieść dynamiczne i zawsze ożywcze przesłanie Dobrej Nowiny - pragnienie, aby spadł na nas wszechogarniający deszcz Ewangelii..." - czytamy na stronie internetowej grupy - www.gospelrain.kdp.pl

Zespół powstał w 1991 roku w Lublinie pod nazwą Gospel. Stworzyła go grupa przyjaciół związana ze środowiskiem oazowym i neokatechumenalnym. Zespół zajmował się głównie oprawą liturgiczną, sporadycznie występował i koncertował. Przez cały czas skład grupy ulegał zmianie. Pod nazwą Gospel Rain funkcjonują od Wigilii Zesłania Ducha Świętego w czerwcu 1998 roku, kiedy to do zespołu dołączyli instrumentaliści: Piotr, Bogdan, a potem Marcin.

W 2002 roku z inicjatywy muzyków tworzących grupę powstał chór Gospel Rain. Dyrektorem chóru i autorem większości piosenek jest Grzegorz Głuch. Gospel Rain współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami, m. in. Janem Pospieszalskim, Marcinem Pospieszalskim, Pawłem Bębenkiem.

Zespół angażuje się w przedsięwzięcia o wymiarze duchowym i artystycznym, takie jak przygotowanie oprawy muzycznej Triuduum Paschalnego oraz Wigilii Zesłania Ducha Świętego a także wielkiego uwielbienia w Dniu Bożego Ciała w centrum Lublina.

W 2000 roku, po dziewięciu latach działalności, ukazała się debiutancka płyta Gospel Rain "Ten, kto przychodzi". Późny debiut płytowy przyniósł niezwykle dojrzałe utwory - autorstwa Grzegorza Głucha i Marka Fedorowicza - zarówno pod względem treści jak i formy. Wielkim atutem zespołu jest ekumeniczny charakter jego muzyki, która odwołuje się do szeroko pojętego świata chrześcijańskiej wrażliwości.

Skład:
Grzegorz GŁUCH - dyrygent chóru, śpiew, gitara akustyczna

Soliści:
Barbara BARTOSZEK
Mira KRUŻEL
Dorota PARADOWSKA
Sylwia PUCHLERZ
Krystyna WASEŃCZUK

Instrumentaliści:
Łukasz CZARNOMSKI - gitara
Marek FEDOR - perkusja
Piotr KAMIENOBRODZKI - saksofon
Marcin KOJDER - instrumenty perkusyjne
Piotr MICHNIKIEWICZ - piano
Piotr PAWĘSKA - gitara basowa
Bogdan OPOŃ - gitara basowa

IKa

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę