Mięćmierz na razie tylko w Puławach

Skomentuj (3)
„Mięćmierz” to już nie tylko podkazimierska wioska. Pod tą nazwą kryje się także grupa  Huberta Domańskiego, która 6 lutego wystąpiła w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” z autorskim programem muzycznym zatytułowanym również „Mięćmierz”.

„Mięćmierz” to próba oddania ducha miejsca tego nadwiślańskiego zakątka, który jawi się tu jako raj. Jako miejsce, gdzie czas spowalnia. Gdzie można zaczerpnąć oddechu przed powrotem do świata, w którym wszystko mamy, ale tak naprawdę nie mamy niczego… Inspiracją do powstania tego programu były wiersze nieznanego szerszemu gronu odbiorców  puławskiego poety Stanisława Bienia. Mięćmierz poznawany jest więc poprzez jego poezję, ale także poprzez muzykę autorstwa zespołu i pejzaże unaoczniane przed widzami na ekranie.

Jak planowano pierwotnie wraz z autorem tekstów – Stanisławem Bieniem, dziś już nieżyjącym, grupa zamierza pokazać swój program „Mięćmierz” także kazimierskiej publiczności.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę