Mamy złoto!

Skomentuj (5)

Mamy najlepsze w kraju młode tenisistki! UKS Kazimierz Dolny został Mistrzem Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym.

W rozegranym w dniach 21 – 22 listopada w Stroniu Śląskim (dolnośląskie) finale Ogólnopolskiego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar PZTS w tenisie stołowym w kategorii młodziczek działający przy Gminnym Zespole Szkół UKS Jantar Kazimierz Dolny zdobył złoty medal. W składzie złotej drużyny były Martyna Cholewa, Iga Żmuda i Kornelia Walczak – uczennice ostatnich klas szkół podstawowych w Kazimierzu i Moszczance.

W drodze do złotego medalu dziewczęta pokonały w grupie LUKS Straszyn (pomorskie) 3:1, UKS Dalachów (opolskie) 3:1, UKS Śnieżnik Stronie Śląskie (dolnośląskie) 3:1, w półfinale PUKS Arka Łętownia (podkarpackie) 3:0, zaś w finale ponownie LUKS Straszyn 3:1.

Poziom zawodów, w których wystąpiło najlepsze osiem drużyn w kraju, był bardzo wysoki. O zwycięstwie decydowały nie tylko umiejętności, ale także wielka odporność psychiczna. Dla dziewcząt były to pierwsze zawody na tym poziomie, miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Były nerwy i łzy, ale na koniec - łzy szczęścia - powiedzieli po zawodach trenerzy Andrzej Kołodziej i Jarosław Cholewa.

- To największy sukces działającej od roku sekcji tenisa stołowego UKS Jantar. W tym miejscu chciałbym serdecznie pogratulować dziewczętom oraz trenerom za ich ciężką pracę – powiedział prezes Klubu Kamil Wydra. – Dziękuję także sponsorom Klubu, a w szczególności panu Leszkowi Tomaszewskiemu – dyrektorowi Zajazdu Piastowskiego w Kazimierzu Dolnym za okazaną pomoc podczas wyjazdu na zawody finałowe.

Kamil Wydra

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę