Lato w Miasteczku

Skomentuj (8)
Jak spędzić czas w Miasteczku, jeżeli zaplanowaliśmy tu dłuższy urlop albo nie planujemy stąd w ogóle wyjeżdżać, bo tu po prostu mieszkamy? Oto propozycje na lato kazimierskich instytucji.

Jeżeli przyjeżdżamy do Kazimierza, to sprawą podstawową jest poznać to miejsce – wniknąć w jego piękno i historię. Umożliwiają to nieodpłatne wędrówki po Miasteczku z przewodnikiem PTTK, który w każdy czwartek lipca czekać będzie na turystów o godzinie 10:00 pod Biurem PTTK Rynek 27.

Potem możemy wyruszyć w dalszą okolicę bryczką (postój konnego taxi na ul. Plebanka) jeepem (postój w pobliżu Rynku przy ul. Nadwiślańskiej), melexem (postój przy ul. Lubelskiej również pobliżu Rynku) czy jednym z wielu pięknych kazimierskich statków podziwiać okoliczne krajobrazy z wiślanej perspektywy.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami czynnego wypoczynku na dwóch kółkach, możemy skorzystać z usług wypożyczalni rowerów na terenie Zespołu Szkół przy ul. Nadwiślańskiej, wypożyczalni na końcu ul. Nadrzecznej lub własnego sprzętu i wuruszyćw wąwozy, do kamieniołomów Lub w okoliczne pola i bezdroża. Wszystkim miłośnikom tradycyjnych polskich krajobrazów, a w szczególności pasjonatom najstarszej historii naszych ziem, proponujemy wędrówkę wzdłuż malowniczej rzeki Chodelki, w  trakcie której oznakowanym na niebiesko szlakiem „Grodziska nad Chodelką” można odwiedzić miejsca, gdzie przed ponad 1000 lat mieszkali nasi słowiańscy przodkowie.

Pomiędzy wycieczkami warto zajrzeć do Muzeum Przyrodniczego przy ul. Puławskiej. To o godzinie 10:00 codziennie czeka na osoby chętne przewodnik, by nieodpłatnie oprowadzić gości po ekspozycjach muzealnych. Jest to również doskonała okazja, by zobaczyć autentyczne wnętrze XVII – wiecznego spichlerza zbożowego, w jakim przecież mieści się muzeum. Dla dzieci w wieku szkolnym w każdą II i IV środę miesiąca muzealnicy proponują zabawy edukacyjne o krajobrazie, o wąwozach, o Wiśle i o skamieniałościach połączone z konkursami. A w każdy wakacyjny poniedziałek o godzinie 10:30 Muzeum Przyrodnicze zaprasza do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na projekcje filmów przyrodniczych skierowane zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Przed państwem następujące tytuły:

10.07.2006r. Ssaki Polski – w leśnych ostępach reż. S. Wąsik
17.07.2006r. Tętno pierwotnej puszczy reż. B. i J. Walencikowie
24.07.2006r. Dziobem i pazurem reż. K. Matysek
31.07.2006r. Dzikie Karpaty reż. M. Krzyżański
7.08.2006r. Bug – przyrodnicza perła Polski reż. S. Wąsik
14.08.2006r. Puchalszczyzna reż. B. i J. Walencikowie
21.08.2006r. W krainie jodły, buka i tarpana reż. A. Tabor
28.08.2006r. Ostatnia księga przyrody Włodzimierza Puchalskiego reż. M. Łukowski

Kazimierski Ośrodek Kultury oprócz filmów przyrodniczych przedstawia także dzieciom i młodzieży własną propozycję letniego odpoczynku. To „Wakacje z przeszłością” – cykl wędrówek po mieście śladami historii, z podglądaniem zabytków i szukaniem śladów walk powstańczych, a także zajęcia fotograficzne, plastyczne i teatralne w każdy wtorek i czwartek lipca i sierpnia o godz. 10:30.

Warto skorzystać z tych propozycji.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę