Lato Filmów - co nas czeka V

Skomentuj (1)
Znani fotograficy, a zarazem wykładowcy Warszawskiej Szkoły Fotografii – Marian Schmidt, Stanisław Józef Woś oraz Tadeusz Rolke – poprowadzą podczas tegorocznego Lata Filmów bezpłatny cykl spotkań pod hasłem "Oko w oko z fotografią". Warsztaty poświęcone zostaną osobistym "historiom fotografii" każdego z wykładowców. Będzie zatem subiektywnie i kontrowersyjnie. Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy do uczestnictwa.
Warsztaty odbywać się będą od 2 do 5 sierpnia w sali konferencyjnej Domu Pracy Twórczej Architekta SARP w Kazimierzu Dolnym zawsze o 16.30, a trwać będą od półtorej do dwóch godzin. Jako pierwszy z gośćmi festiwalu spotka się Stanisław Józef Woś, którego zainteresowania łączą dziedzinę fotografii z tradycyjnymi sztukami plastycznymi. Następnego dnia spotkanie poprowadzi Tadeusz Rolke – mistrz polskiej fotografii reportażowej. Będzie mówił o przedwojennym żydowskim fotografie Alterze Kacyzne, o swoim przyjacielu Chrisie Niedenthalu i jego fotografiach z czasów PRL, a także o Francuzce Bettinie Reims i jej aranżowanych fotografiach. 4 i 5 sierpnia z gośćmi spotka się natomiast założyciel Warszawskiej Szkoły Fotografii, wybitny fotograf i charyzmatyczna osobowość – Marian Schmidt. Tematem jego opowieści będzie francuska fotografia humanistyczna, a zatem tacy twórcy jak Atget, Kertesz, Cartier-Bresson, Boubat, Doisneau czy Ronis.

Warszawska Szkoła Fotografii to nieszablonowa instytucja oświatowa, skupiająca doświadczenie wybitnych polskich twórców i charyzmatycznych wykładowców najlepszych wydziałów fotograficznych w Polsce, m.in. łódzkiej Szkoły Filmowej i poznańskiej ASP. W kameralnej i rodzinnej atmosferze przekazują oni podstawy teoretyczne i praktyczne zawodu fotografa, starając się reaktywować tradycyjne relacje mistrz-uczeń. Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla tych, którzy chcą ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia. Uczniowie wybierają dla siebie indywidualną drogę kształcenia – rozwijając się w kierunku fotografii artystycznej, reporterskiej, dokumentalnej, reklamowej lub fotografii mody. Uzupełnienie tej oferty stanowią kursy i warsztaty przeznaczone dla amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Wielu absolwentów Warszawskiej Szkoły Fotografii pracuje zawodowo, wielu innych dzięki doświadczeniu zdobytemu w szkole dostało się na swoje wymarzone studia w łódzkiej Szkole Filmowej lub na ASP.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę