Kwadrans z jazzem - Be Four

Skomentuj (14)

zobacz więcej (8)

Jazz rozbrzmiewa coraz częściej w ciepłych wnętrzach kazimierskiego Kwadransu. Na początku lutego „Kwadrans z jazzem” wypełnił dwugodzinnym koncertem lubelski zespół Be Four.

Be Four to zespół z uniwersyteckim rodowodem – powstał w Lublinie na Uniwersytecie im. Marii Curie – Skłodowskiej. Założycielem grupy jest Jakub Piotrowski, który na Wydziale Artystycznym prowadzi zajęcia ze studentami. To właśnie spośród najzdolniejszych studentów z kierunku muzyka rozrywkowa wyłonił się zespół Be Four.

- Bardzo szybko się okazało, że nadajemy na tych samych falach, słuchamy podobnej muzyki, mamy podobne wyczucie stylistyczne. Pierwsze utwory zaczęliśmy opracowywać jeszcze w ramach zajęć – mówi Jakub Piotrowski.

Zespół chce promować polską muzykę jazzową.
- W naszym repertuarze opieramy się na pięknych tekstach Jonasza Kofty, do których komponowali muzykę najwięksi współcześni twórcy współczesnej polskiej muzyki, tacy jak Włodzimierz Nahorny czy Janusz Strobel – mówi wokalistka Sylwia Puchlerz.

Be Four chce złamać stereotyp, że muzyka jazzowa to muzyka snobistycznych kręgów, chce zachęcić do jej słuchania, co w Kazimierzu mu się w zupełności udało. W wykonaniu zespołu goście restauracji Kwadrans usłyszeli znane standardy amerykańskiego i polskiego jazzu. Be Four sprawił, że muzyka jazzowa, okazała się muzyką na tyle bliską, że porwała zebranych do tańca. Wkrótce na parkiecie przed zespołem dosłownie wirowało kilka par! 

Be Four w Lublinie można posłuchać w kawiarni artystycznej Hades czy w jazzklubie „Po godzinach”. W Kazimierzu wystąpi znowu w Kwadransie z jazzem 18 lutego.

Be Four:

Sylwia Puchlerz – wokal
Tomasz Włodarczyk – perkusja
Michał Wrzos – gitara basowa
Jakub Piotrowski – instrumenty klawiszowe

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Restauracja KWADRANS


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę